Ogłoszenia 05.12.2021

1.    Trwamy na czuwaniu adwentowym słuchając Słowa Bożego i doświadczając Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach wszystkich od poniedziałku do soboty o 6.30, a zwłaszcza dzieci od poniedziałku do piątku w dolnym kościele.
2.    W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzi nas do Uwielbienia Boga, za dzieło Odkupienia, które przyszło przez Maryję. Dodatkowa msza św. o 9.30 a na Godzinę Łaski zapraszamy o 12.00. Apostolat Maryjny rozprowadza Cudowny Medalik po każdej mszy św.
3.    Jutro 6 wspomnienie św. Mikołaja biskupa patrona dobroci i życzliwości, we wtorek 7 wspomnienie św. Ambrożego biskupa. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Opieki Bożej.
4.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. i Wieczór Chwały przed NS po Mszy św. o 18.00. Poprowadzi Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.
5.    Również w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziny na mszę św. o 16.00  w salce Radio Maryja
6.    Z okazji dzisiaj obchodzonego kolejnego Dnia Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, można również złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
7.    W środę o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
8.    W wejściu do kościoła można nabywać opłatki i Świece Caritas - mała 8 zł. duża 17 zł. oraz kalendarze  po 5 zł. W tygodniu można nabywać w kancelarii w godzinach urzędowania.
9.    Można przynosić zapełnioną Tytkę Charytatywną i inne, które będą przekazane przed Świętami na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek.
10.    Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś 5 grudnia o 17.00 w dolnym kościele.
11.    Od dziś ruszają zapisy na FERIE Z Bogiem 2022. Karty zapisu u ks. Damiana i w kancelarii.
12.    Zakończyliśmy pierwszy etap dekorowania górnego kościoła świąteczną iluminacją świetlną. Dziękujemy panom Adamom, p. Radkowi, i p. Jackowi za montaż.
13.    Zapraszamy do pomocy w drugim etapie dekoracji 11 grudnia o godz. 16.00 w górnym kościele, zwłaszcza młodzież bierzmowaną oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
14.    W niedzielę 19 GRUDNIA, od 7.00-14.00 zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY! Nabywając nasze świece, zrobione przez dzieci i wolontariuszy ze świetlicy, stroiki świąteczne, autorstwa Mam ministrantów wspieramy wyjazd dzieciaków na FERIE Z BOGIEM 2022. Jeżeli ktoś chce jeszcze  wspomóc naszą akcję innymi produktami własnej produkcji, będziemy wdzięczni.
15.    Zapraszamy na Sylwestra z Królową Pokoju w Medjugorie w dniach 28 grudnia-5 stycznia. Szczegóły na stronie parafialnej fb oraz w gablocie.
16.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Adoracja Jezusa w NS od 7.45 do 17.45.
17.    Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności i wspólną troskę. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
19.    Od tygodnia trwa kolęda w naszej parafii. Jako duszpasterze chcemy osobiście spotkać się z Wami, naszymi Parafianami oraz mając na względzie to, że również wyraziliście takie pragnienie. Prosimy o wzajemne zrozumienie i zachowanie wymogów sanitarnych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
20.    Rozkład odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
Poniedziałek 6 grudnia ul. Serbinowska 17 - 2 księży, ul. Serbinowska 19 - 2 księży
Wtorek 7 grudnia ul. Serbinowska 23 - 2 księży, ul. Podmiejska 5 - 2 księży
Środa 8 grudnia ul. Podmiejska 3 i 11 - 3 księży,
Czwartek 09 grudnia, ul. Podmiejska 7 i 9 - 3 księży
Piątek 10 grudnia ul. Podmiejska 13 i 15 - 3 księży
Sobota 11 grudnia ul. Podmiejska 17 i 19 - 3 księży
Poniedziałek 13 grudnia ul. Widok 89 - 2 księży, Al. Wojska Polskiego 64 - 1 ksiądz
Wtorek 14 grudnia - ul. Widok 91 - 2 księży, ul. Widok 93 - 2 księży
W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00
21.    Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Andrzeja Witczaka, Bolesława Cichorskiego, Marcina Małeckiego, Zuzannę Janczarek i Krystynę Krzak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…