Ogłoszenia 12.12.2021

1.    Dzisiaj już trzecia niedziela Adwentu zwaną GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko. Czuwajmy razem z Maryją. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach ku Jej czci wszystkich od poniedziałku do soboty o 6.30, a zwłaszcza dzieci od poniedziałku do piątku w dolnym kościele.
2.    Dzisiaj po Mszy św. z okazji 2 niedzieli miesiąca Godzina Uwielbienia i Adoracja Jezusa Eucharystycznego. Za tydzień po mszy św. wieczornej również adoracja NS i modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie, które poprowadzi rekolekcjonista ks. Paweł Żelichowski.
3.    Jutro Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00.
4.    Jutro z okazji poniedziałku po drugiej niedzieli miesiąca o 18.00  modlitwa w intencji osób i rodzin po śmierci bliskich.
5.    W piątek 17 rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe i zakończymy w niedzielę 19 grudnia. Poprowadzi je nasz współbrat orionista ks. Paweł Żelichowski FDP. Spotkania Rekolekcyjne: piątek o 6.30, 9.30, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących; sobota 6.30, 9.30, 11.00 - szczególnie dla chorych i 18.00; niedziela 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
6.    Modlitwy popołudniowe w tygodniu w naszym kościele: wtorek o 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych; środa o 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
7.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji po mszy św. porannej do wieczornej.
8.    Spotkanie opłatkowe dla członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 8.01.2022 o 15.00 w świetlicy. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
9.    Dziś rusza akcja SZLACHETNA CHOINKA, podczas której możemy pomóc ubogim dzieciom z naszej parafii robiąc paczkę dla nich. Wybieramy aniołka z choinki ustawionej przy ambonie i zgłaszamy się z nim do zakrystii, aby poznać zapotrzebowanie dla tego dziecka.
10.    Trwają zapisy na FERIE Z Bogiem 2022. Karty zapisu u ks. Damiana i w kancelarii.
11.    Zapraszamy do pomocy w drugim etapie dekoracji 18 grudnia o godz. 16.00 w górnym kościele, zwłaszcza młodzież bierzmowaną oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
12.    W niedzielę 19 GRUDNIA, od 7.00-14.00 zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY! Nabywając nasze świece, zrobione przez dzieci i wolontariuszy ze świetlicy, stroiki świąteczne, autorstwa Mam ministrantów wspieramy wyjazd dzieciaków na FERIE Z BOGIEM 2022. Jeżeli ktoś chce jeszcze  wspomóc naszą akcję innymi produktami własnej produkcji, będziemy wdzięczni.
13.    Zapraszamy na Sylwestra z Królową Pokoju w Medjugorie w dniach 28 grudnia-5 stycznia. Szczegóły na stronie parafialnej fb oraz w gablocie.
14.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane tylko przy kościele i w kancelarii. Można też nabyć świece Caritas w cenie 8 zł. mała oraz kalendarze po 5 zł.
15.    Możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej małżeństwa obchodzące rocznice i jubileusze małżeńskie. Msza św. w intencji tych małżeństwa w dniu 26 grudnia o 12.30.
16.    Można nadal przynosić zapełnioną Tytkę Charytatywną a od poniedziałku 20 grudnia osoby potrzebujące mogą zgłaszać się po zapełnioną Tytkę Charytatywną. Prosimy również o zgłoszenie cierpiących niedostatek mieszkańców naszej parafii, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła, aby taką pomoc zanieść im do domu.
17.    Zachęcamy do kształtowania światopoglądu katolickiego przez nabywanie i czytanie prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik Skarbiec MK.
18.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
19.    Za tydzień kiermasz dekoracji świątecznych na wsparcie świetlicy i duszpasterstwa dzieci.
20.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności.  Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
21.    W naszej parafii trwa kolęda. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Prosimy o wzajemne zrozumienie i zachowanie wymogów sanitarnych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
22.    Rozkład odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
Poniedziałek 13 grudnia ul. Widok 89 - 2 księży, Al. Wojska Polskiego 64 - 1 ksiądz
Wtorek 14 grudnia ul. Widok 91 - 2 księży, ul. Widok 93 - 2 księży
Środa 15 grudnia Aleja Wojska Polskiego 47 - 2 księży,
Czwartek 16 grudnia Aleja Wojska Polskiego 49 - 2 księży
Piątek 17 REKOLEKCJE
Sobota 18 grudnia REKOLEKCJE
Poniedziałek 20 grudnia Aleja Wojska Polskiego 51 - 2 księży i 66  - 1 ksiądz
Wtorek 21 grudnia Aleja Wojska Polskiego 53 - 2 księży i 98 - 1 ksiądz
W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00
23.    W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafianach i bliskich: Wojciecha Bogdana, Czesława Lisieckiego, Marka Pietrusiaka, Irenę Grzesiak, Teresę Sukienniczak, Barbarę Woźniak i Jerzego Matyjasika. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…