Ogłoszenia 19.12.2021

1.    Dzisiaj już IV niedziela Adwentu, a w piątek będziemy przeżywać Wigilię, która rozpocznie obchody świąt Narodzenia Pańskiego. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej i bliskich na narodzenie Zbawiciela, który przynosi odkupienie naszych win, pokój, miłość, jedność i przebaczenie. Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Msza św. w Wigilię tylko o 7.00.
2.    W wigilię Pamiątki Narodzenia Jezusa Chrystusa zapraszamy na Msze św. Narodzenia Pańskiego czyli Pasterkę: o 20.00 – z udziałem dzieci oraz tradycyjnie o 24.00. Ofiary zebrane na tece będą przeznaczone na fundusz ochrony życia.
3.    W tym czasie pandemii przypominamy o zachowaniu względów sanitarnych.
4.    W środę 22 grudnia w kilku kościołach Kalisza będzie Noc konfesjonałów od 19.00 do 23.00. Informacja na plakatach i w Internecie.
5.    W sobotę w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o 9.30; 11.00. 12.30 i 18.00, w drugi dzień świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. jak zwykle w niedzielę o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza św. w intencji małżeństw jubileuszowych o 12.30.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
7.    Dziękujemy darczyńcom, którzy przynieśli Tytki Charytatywne z darami na Święta dla potrzebujących naszych sióstr i braci. Prosimy o wzajemne zainteresowanie się osobami potrzebującymi w sąsiedztwie i w razie potrzeby zgłosić się po paczkę na święta dla nich.
8.    W Wigilię i w Święta Narodzenia Pańskiego kancelaria NIECZYNNA.
9.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji w dni powszednie po mszy św. porannej do wieczornej.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności.  Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    Dzisiaj po mszy św. do 14.00 zapraszamy na Kiermasz świec świątecznych, z którego dochód przeznaczymy na wsparcie świetlicy i duszpasterstwa dzieci.
12.    W naszej parafii trwa kolęda. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Prosimy o wzajemne zrozumienie i zachowanie wymogów sanitarnych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
13.    Rozkład odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
Poniedziałek 20 grudnia Aleja Wojska Polskiego 51 - 2 księży i 66  - 1 ksiądz
Wtorek 21 grudnia Aleja Wojska Polskiego 53 - 2 księży i 98 - 1 ksiądz
W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00
Wznowienie kolędy po świętach.
14.    W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafianach i bliskich: Andrzeja Maciejewskiego, Romualda Walczyńskiego, Zygmunta Grabińskiego, Wiktora Gilaka, Genowefę Kwietniewską, Wacława Nowaka, Krystynę Walczak, Reginę Matyjasik i Reginę Antosik. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…