Ogłoszenia 26.12.2021

1.    Dzisiaj w drugi dzień świąt przeżywamy niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego, która jest poświęcona Świętej Rodzinie. Jest ona wzorem rodzin, w których mieszka Jezus Chrystus a wszyscy żyją w pokorze, wdzięczności i uwielbieniu kochając tak, jak kocha nas Bóg - bezwarunkowo. Módlmy się w intencji naszej parafii, aby doświadczała odnowy i ewangelizacji w rodzinach.
2.    W piątek zakończymy rok 2021. Zapraszamy na mszę św. wynagradzająco-dziękczynną o 18.00. Po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Biskup Kaliski udzielił dyspensy i można spożywać potrawy mięsne.
3.    W sobotę rozpoczniemy Nowy 2022 Rok obchodząc uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu z inicjatywy papieża św. Pawła VI jest obchodzony Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
4.    W liturgii jutro w poniedziałek 27 św. Jana ewangelisty, we wtorek 28 grudnia św. Młodzianków męczenników z Betlejem. Jest to szczególny dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności.
6.    W niedzielę 2 stycznia wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
7.    Nasza świątynia wygląda świątecznie, pięknie i radośnie. Dziękujemy pani zakrystiance Marii oraz licznym młodym i dorosłym siostrom i braciom, którzy razem z ks. Damianem przez szereg dni przygotowywali naszą świątynię i kościół dolny: Państwu Magdalenie i Janowi Czarnek z Goszczanowa za 13 4-metrowych choinek, p. Michałowi Czarnek i p. Adamowi Urbańskiemu p. Tadeuszowi Paczesny za wycinkę i transport choinek, wszystkim zaangażowanym w ich montaż, dekorowanie oraz budowę żłóbków w kościele górnym i dolnym a także montaż sopli świetlnych: Marcie Smoliga, Emilii Walczak, Mai, Marysi i Radosławowi Rachelskim, Adamowi Benedyczakowi, Wiktorowi i Katarzynie Ludwiczak, Oliwierowi Kalinowskiemu, Igorowi Śledź, Julii i Ewelinie Krawczyk, Kasi, Jackowi, Faustynie, Jeremiaszowi i Tymoteuszowi Kowalskim, Andrzejowi, Adamowi i Włodzimierzowi Kleczewskim, Arturowi Fornalczykowi, Tomaszowi Kruszwickiemu, Joannie, Wiktorii i Mariuszowi Woźniakowskim, Maciejowi Jarnuszkiewiczowi, Krzysztofowi Plota z synami oraz ministrantom i młodzieży. Dziękujemy też p. DANUSI SZCZEPAŃSKIEJ za 150 własnoręcznie zrobionych białych bombek haftowanych z kordonka.
8.    Trwają zapisy na FERIE Z Bogiem 2022. Karty zapisu u ks. Damiana i w kancelarii.
9.    W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek na inwestycje i bieżące remonty w naszej świątyni.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W naszej parafii trwa kolęda od początku adwentu. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań z Wami, naszymi Parafianami. Prosimy o wzajemne zrozumienie i zachowanie wymogów sanitarnych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
12.    Rozkład odwiedzin kolędowych w tym tygodniu:
Wtorek 28 grudnia Aleja Wojska Polskiego 68 i 70 - 3 księży
Środa 29 grudnia Aleja Wojska Polskiego 72 i 74 - 3 księży
Czwartek 30 grudnia Aleja Wojska Polskiego 80 - 2 księży
Poniedziałek 3 stycznia 2022 Aleja Wojska Polskiego 78 - 1 ksiądz, Aleja Wojska Polskiego 82 - 2 księży,
oraz ul. Górnośląska 11, 13, 15, 17 i 19 - 1 ksiądz.
Wtorek 4 stycznia ul. Górnośląska 21, 23, 25, 27 i 29 - 1 ksiądz, ul. Górnośląska 31 i 35 - 1 ksiądz,
ul. Górnośląska 37 i 37A - 1 ksiądz, ul. Górnośląska 39,41, 41A - 1 ksiądz,
W dni powszednie odwiedziny od godziny 16.00, w sobotę od godziny 10.00
13.    W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Pawła Staszaka, Bronisławę Kosakowską, Antoniego Łyszczaka, Zofię Kubiak, Helenę Kubiak, Bolesławę Siwińską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…