Ogłoszenia 30.01.2022

1.    Misja Kalisz serdecznie zaprasza wszystkich , szczególnie dzieci z rodzicami i dziadkami dziś 30 stycznia o 15.30 do kościoła ojców Jezuitów na koncert kolęd pt". Wzniecić miłości  żar." Jest to wyjątkowy koncert w którym polskie dzieci  ze Szkoły Muzycznej"  Mam Talent"
w Kaliszu będą śpiewać dla dzieci Afryki i Bliskiego Wschodu, które są  ofiarami  wojen
i prześladowań religijnych aby wesprzeć ich edukację i przez to okazać im wsparcie, przyjaźń
i otwarte serca.
2.    W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w sanktuarium św. Józefa w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
3.    W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi na każdej Mszy świętej. Dzieci zapraszamy do spowiedzi na 16.00 i następnie mszę św. o 16.30. Księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach według wcześniejszych ustaleń.
4.    W pierwszą sobotę różaniec o 17.00 i o 18.00 Msza św. ku czci NSNMP.
5.    We wtorek 2 lutego zapraszamy do modlitwy w intencji osób powołanych do życia konsekrowanego i o nowe powołania. Msze św. o 7.00; 9.30, 11.00, 18.00.
6.    Za tydzień w niedzielę z okazji Dnia Życia Konsekrowanego można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszek, na wsparcie sióstr klauzurowych w czterech klasztorach
na terenie diecezji kaliskiej: siostry Klaryski Kapucynki w Ostrowie Wielkopolskim, siostry Karmelitanki w Niedźwiadach koło Kalisza, siostry Klaryski w Kaliszu i siostry Kamedułki w Złoczewie. Ofiary na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii można będzie złożyć w niedzielę 13 lutego.
7.    W tym tygodniu jutro 31 wspomniany św. Jana Bosko a w sobotę 5 lutego św. Agatę.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
9.    W czwartek 3 lutego o 17 i piątek 4 lutego o 19 Dzisiaj o 19.00 zapraszamy do uprzątnięcia wystroju świątecznego w kościele górnym i dolnym.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo czasu pandemii i rosnącej drożyzny oraz kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W naszej parafii kończymy kolędę. Jako duszpasterze cieszymy się z osobistych spotkań
z Wami, naszymi Parafianami. Prosimy i dziękujemy za wzajemne zrozumienie i zachowanie wymogów sanitarnych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz wszelkie dobro i ofiary.
Rozkład odwiedzin kolędowych w najbliższych dniach:
Poniedziałek 31 stycznia 2022 - Kolęda na zapisy i zaproszenie i ul. Staszica 6, 8 i 20B
Wtorek 1 lutego 2022 – ul. Staszica pozostałe domy i kamienice
Odwiedziny od godziny 16.00.
12.    W ramach nowej ewangelizacji, do której gorąco zachęcał nas nieustannie św. Jan Paweł II wysłuchajmy teraz świadectwa i zaproszenia na katechezy, które będą w poniedziałki
i czwartki o 18.45  w dolnym kościele. Prosimy bardzo…
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich
i Parafian: Teresę Orszulik, Piotra Burcharda i Henryka Jarzębskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…