Ogłoszenia 24.04.2022

1.    Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez św. Jana Pawła II. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny - Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Miłosierdzie miedzy ludźmi jest owocem doświadczania mocy Słowa i Sakramentów, które Odnawiają nas i Ewangelizują, czyli uczą nas i czynią siostrami i braćmi w Kościele - Ciele Chrystusa, a jego częścią jest  nasza wspólnota parafialna.
2.    Zapraszamy na 15.00 do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.
3.    W to Święto Miłosierdzia, trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny. Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym.
4.    Święto Miłosierdzia Bożego Święto Caritas – Dzień Dobra Rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia.
5.    Jutro będziemy przeżywać Dzień świętości życia kapłańskiego. Zapraszamy do modlitwy w katedrze msza św. o 12.00.
6.    W poniedziałek 25 kwietnia w liturgii obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. We wtorek 26 kwietnia będzie przeniesiona ze względu na oktawę wielkanocną uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski, w piątek 29 wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny. Również 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia oraz polecamy Bożej Opatrzności.
8.    Za tydzień w niedzielę 1 maja zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.15.
9.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku oraz w gablocie przy kościele.
10.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W przyszłą niedzielę można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszek na inwestycję nowych ławek w dolnym kościele. A taca przeznaczona będzie na utrzymanie diecezji.
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Damiana Janczaka, Monikę Schlesinger, Bronisławę Marchwacką, Jana Mikołajczyka, Teresę Janczak, Iwonę Pietuszko, Sabinę Duczmalewską, Annę Dąbrowską i Natalię Fokt. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…