Ogłoszenia 01.05.2022

1.    Trzecia niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna jednocześnie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogą i życiem chrześcijanina. Słowo Boże jest źródłem odnowy i ewangelizacji naszej wspólnoty parafialnej. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2009 roku przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Kościele Katolickim.
2.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny. Życzymy naszym Parafianom i Przyjaciołom najgłębszych i najbardziej osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem Miłosiernym i Jego Matką Bogarodzicą Dziewicą Maryją.
3.    Zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej na cześć Matki Bożej Maryi podczas nabożeństw majowych codziennie o 17.30, a w każdą niedzielę i 3 maja o 17.15.
4.    W niedziele 8, 15, 22 i 29 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. w związku z tym nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek, 6 maja o 15.00 – pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 7. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej. W Białym Tygodniu do piątku dzieci pierwszokomunijne wspólnie uczestniczą w nabożeństwach majowych o 17.30.
5.    Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa we mszach św. niedzielnych w dolnym kościele o 9.15.
6.    W tym tygodniu przypadają liturgiczne uroczystości: jutro 2 maja wspomnienie św. Atanazego bpa i DK, 3 maja NMP Królowej Polski, w środę, 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika , patrona strażaków, w piątek, 6 maja wspomnienie świętych apostołów Filipa i Jakuba. We wtorek 3 maja msze św. o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Majowe o 17.15
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i polecamy Bożej Opatrzności.
8.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się jak zwykle. Dzieci zapraszamy do spowiedzi z okazji pierwszego piątku miesiąca o 16.00 i o 16.30 msza św.
9.    W pierwszy czwartek modlitwa o powołania i również w sanktuarium św. Józefa w intencji obrony życia. Transmisja w TV TRWAM o 18.00.
10.    Zapraszamy na spotkania scholii w sobotę o 10.00 i spotkanie ministrantów o 10.30.
11.    Od dzisiaj do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na nową posadzkę w dolnym kościele. Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można przed kościołem złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Serdecznie dziękujemy. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie diecezji.
14.    Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w sobotę, 14 maja wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w biurze Radia Maryja od wtorku do czwartku 17.30-18.00. Koszt 30 zł. Tel. 536 612 699
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Irenę Skowrońska, Barbarę Tupała, Józefa Janiaka i Iwonę Skotowską. Pomódlmy się za nich oraz rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….