Ogłoszenia 08.05.2022

1.    Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o powołania
do kapłaństwa i życia zakonnego oraz pracy ewangelizacyjnej na misjach. Z tej okazji jutro
w poniedziałek 9 maja o 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież i wszystkich chętnych na Wieczór z Jezusem, który poprowadzi ks. Mateusz Antoniak FDP, nasz współbrat orionista, który zajmuje się powołaniami do służby Bożej w Kościele.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty
do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W kolejne niedziele 15, 22 i 29 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Mimo, że nasz kościół posiada wiele miejsc siedzących, to jednak prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych. W piątek 13 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 14. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
3.    Ze względu na dzieci, które przeżywają Biały Tydzień z okazji Pierwszej Komunii świętej Nabożeństwa Majowe będą odbywały się o godz. 17.30, a w niedziele o 17.15.
4.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy po mszy św. o 18.00 do adoracji NS i uwielbienia.
A za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele przed NS po mszy św. o 18.00.
5.    Również dzisiaj o 16.00 msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
6.    W liturgii jutro 9 maja przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski.
W modlitwie pamiętajmy o pierwszym biskupie kaliskim Stanisławie Napierale. W piątek 13 przypada dzień fatimski. Po mszy św. wieczornej odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
14 maja w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa i św. Józefa.
8.    Zachęcamy do czytania prasy, komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
9.    W łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny w dniu
14 maja o 17.00 przed nabożeństwem majowym.
10.    Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. niedzielnych
o 9.30 w górnym kościele.
11.    Zapraszamy na spotkania scholii w sobotę o 10.00 i spotkanie ministrantów o 10.30.
12.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca
w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na zakup nowej posadzki w dolnym kościele. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Serdecznie dziękujemy.
14.    Dziękujemy ks. Damianowi i świeckim współpracownikom za sprawne zdemontowanie Bożego Grobu.
15.    Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w sobotę, 14 maja wyjazd o 7.30. Zapisy w biurze Radia Maryja od wtorku do czwartku 17.30-18.00. Koszt 30 zł.
Tel. 536 612 699
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarze naszych Parafian i Bliskich: Józefę Bednarek, Jacka Piskozuba, Zofię Krzywda i Leona Biczyńskiego. Pomódlmy się za nich oraz ich rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….