Ogłoszenia 15.05.2022

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codzienne o 17.30, a w niedziele o 17.15.
2.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci. W kolejne niedziele 22 i 29 maja w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej o 10.30. i nie będzie mszy św. o 11.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Prosimy, aby dać pierwszeństwo w ławkach rodzicom, chrzestnym, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych.
3.    W piątek, 20 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 18. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
4.    Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca dzisiaj zapraszamy do modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie na duszy i ciele przed NS po mszy św. o 18.00.
5.    W liturgii jutro, 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli. Patrona Polski.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy
i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa
i św. Józefa.
7.    Prosimy czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie - parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
8.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 10.30.
9.    Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.30 w górnym kościele.
10.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem
w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na zakup nowej posadzki
w dolnym kościele. Aktualnie trwa malowanie w dolnym kościele. Informacja
o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
12.    Dziękujemy wielu panom razem z ks. Damianem i bratem Pawłem za sprawne przeniesienie 10 i pół tony posadzki do dolnego kościoła.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Narcyza Woldańskiego i Krystynę Bartczak. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…