Ogłoszenia 22.05.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień codzienne o 17.30, a w niedziele o 17.15.
3.    Dzisiaj o 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu przystąpiły w sposób uroczysty do Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się o poznawanie Miłości Jezusa przez te dzieci.
4.    Za tydzień 29 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się Pierwsza Komunia św. dzieci ze SP 4 podczas mszy św. o 10.30. nie będzie mszy św. o 11.00.
5.    W piątek 27 maja o 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4. Rodziców i chrzestnych prosimy o spowiedź kilka dni wcześniej.
6.    Za tydzień w niedzielę 29 maja o 16.00 Rocznica Pierwszej komunii św. dla dzieci z SP 4, 7, 14 i 18.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę 28 maja o 9.00.
7.    Od jutra czyli w poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
8.    W liturgii we wtorek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri.
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Opatrzności Bożej i Matki Jezusa i św. Józefa.
10.    W czwartek 26 Dzień Matki i szczególnie z wdzięcznością uczcimy nasze Mamy prosząc razem w z Maryją Matką Bożą o potrzebne łaski na ziemi i życie wieczne dla zmarłych.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec matki Kościoła.
12.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 10.30.
13.    Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.30 w górnym kościele.
14.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
15.    Prosimy czytać informacje na wywieszonych plakatach i w Internecie - parafialny Facebook i strona internetowa parafii.
16.    Dziękujemy panom razem z ks. Damianem i bratem Pawłem za sprawne załadownie ławek i rozładowanie materiałów remontowych do dolnego kościoła.
17.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Szczególnie dziękujemy naszej Parafiance za złożenie ofiary w wysokości 70 tysięcy złotych na całkowite zapłacenie ławek, a także 30 tysięcy na zakup nowej posadzki w dolnym kościele. Aktualnie trwa malowanie w dolnym kościele. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Ewę Grabowską, Stefanię Kaczmarek i Stanisławę Mikołajczyk. Otaczamy ich modlitwą, a przezywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…