Ogłoszenia 29.05.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi Królowej Pokoju o ustanie wojny na Ukrainie i cierpienia niewinnych ludzi, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe razem z dziećmi przeżywającymi Biały Tydzień o 17.30, a dzisiaj o 17.15. Od środy 1 czerwca Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy śpiewali po mszy św. o 18.00.
3.    Za tydzień w niedzielę po odśpiewaniu Litanii do Serca Pana Jezusa będzie adoracja NS i uwielbienie.
4.    W liturgii we wtorek 31 maja święto Nawiedzenia NMP, 1 czerwca w środę wspomnienie św. Justyna męczennika, 3 czerwca w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkiego dobra.
6.    W środę 1 czerwca Dzień Dziecka otoczmy szczególną modlitwą dzieci, aby codzienne wychowywanie uczyło je dobra, prawdy i miłości.
7.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w sanktuarium św. Józefa modlitwa o powołania oraz o poszanowanie życia i msza św. o 18.00 transmitowana przez Radio Maryja i TV TRWAM.
8.    Będzie to również początek czuwania dziękczynnego z okazji 25 rocznicy wizyty Papieża Polaka w Kaliszu 4 czerwca 1997 roku. Z tej okazji w sobotę 4 czerwca na Polach Marsowych od 12.00 do 18.00 jest organizowany Festyn Rodzinny ze świętym Janem Pawłem II, a w  kościele garnizonowym o 19.30 odbędzie się koncert w wykonaniu Filharmonii Kaliskiej. Informacje na plakacie.
9.    W piątek 3 czerwca w Auli WSD mszą św. o 9.00 rozpocznie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Życie najpiękniejszym darem Boga”. Konferencja ma charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
10.    W niedzielę 5 czerwca będziemy świętować Odpust Opieki św. Józefa. Z tej okazji uroczysta msza św. w Sanktuarium o 12.00 celebrowana przez ordynariusza diecezji bpa Damiana Bryla, a w katedrze o 16.30 przez biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna.
11.    W pierwszy piątek kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych w domach,. W sobotę zapraszamy na mszę św. ku czci NSNMP o 16.00 a następnie o 17.00 będzie odmówiony różaniec i nabożeństwo pierwszej soboty.
12.    Zachęcamy do Adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie w dni powszednie po mszy św. o 7.00 do mszy św. o 18.00.
13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
14.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 10.30.
15.    Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na msze św. w niedziele o 9.30 w górnym kościele.
16.    Do końca maja można zapisywać dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w dniach 3 - 12 lipca w Zakopanem. Zapisy u ks. Damiana i w kancelarii parafialnej.
17.    Dziękujemy panom razem z ks. Damianem i bratem Pawłem za pomalowanie płotu wokół kościoła.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów polecamy w modlitwie dziękczynnej na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Wyrazem naszej wdzięczności za składane ofiary w niedziele jest złożenie tac z ofiarami pod ołtarzem.
19.    Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiarę na cele inwestycyjne w naszym kościele.
20.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Barbarę Kubczyk, Teresę Sobocką i Jana Rossa. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…