Ogłoszenia 12.06.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się za Solenizanta - Ks. Proboszcza. Po Mszy św. Czcigodnemu Solenizantowi złożymy życzenia.
3.    Po mszy św. wieczornej adoracja i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.
4.    Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
5.    Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy św. o 18.00.
6.    Jutro przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy i Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o 17.00 a po mszy św. podczas procesji wokół kościoła odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. We wtorek wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Będzie to również Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. W środę  wspomnienie bł. Jolanty księżnej Kaliskiej, w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
7.    Serdecznie dziękujemy orkiestrze OSP z Chełmc za uświetnienie muzyczne oraz wszystkim ludziom dobrej woli - Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii za zorganizowanie 6 czerwca liturgii i festynu z okazji uroczystości odpustowej ku czci Matki Kościoła.
8.    Dziękujemy za przeprowadzenie kolejnego etapu remontów w dolny kościele: p. Janowi Laskowskiemu oraz p. Adamowi Urbańskiemu; za impregnowanie ścian i malowanie p. Włodzimierzowi Kleczewskiemu z synami: Adamem i Andrzejem, p. Marcie Smoliga; za malowanie ogrodzenia kościelnego p. Zenonowi Borowskiemu, Wiesławowi Giera, Mateuszowi Kacprzyk, Mateuszowi Woźniakowski i Ryszardowi Michalskiemu, p. Adamowi Urbańskiemy
i p. Włodzimierzowi Kleczewskiemu z synami.
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiego dobra.
10.    Zapraszamy dziewczynki rocznicowe i komunijne i wszystkie chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Wiernych zachęcamy do przynoszenia kwiatów na procesję.
11.    Zapraszamy budowniczych ołtarzy w środę na godz. 19.00 i panów chętnych pomóc w rozstawianiu ołtarzy w czwartek o godz. 10.00.
12.    W czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.30 i 11.00. O 16.00 suma za Parafian i wyruszymy na procesją eucharystyczną ulicami parafii.
13.    Dnia 17 czerwca o godz. 19.00 w świetlicy w ogrodzie spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem.
14.    Dnia 18 czerwca Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie w świetlicy w ogrodzie dla pielgrzymów Oriońskiej Biało-Żółtej Grupy Pielgrzymkowej.
15.    Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 i nabożeństwo do Matki Kościoła w środę o 17.00.
16.    Spotkania scholii w sobotę o 10.00 a zbiórka ministrantów o 10.30.
17.    Dnia 20 czerwca o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Próby w poniedziałek
i wtorek o godz. 19.00.
18.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych
i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
19.    Do dnia 22 czerwca można składać z tyłu domu zakonnego zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Informacja na plakacie i w Internecie.
20.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie. Wyrazem naszej wdzięczności za składane ofiary
w niedziele na tace jest złożenie ich z ofiarami przed ołtarzem.
21.    Dzisiaj dzieci ze świetlicy zbierają przed kościołem do puszek ofiary na wakacyjny wyjazd Wakacje z Bogiem w Zakopanem.
22.    W kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2023.
23.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian i Bliskich: Tadeusza Domagalskiego, Mirosława Mencel, Małgorzatę Pilarczyk, Macieja Orczykowskiego i Stefanię Przepiórka. Otaczamy ich modlitwą, a przeżywającym żałobę składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
24.    W naszej parafii przeżywamy Dzień Powołaniowy i na mszach św. dzieli się z nami świadectwem kleryk Kacper z diecezji kaliskiej. Prosimy bardzo…..