Ogłoszenia 26.06.2022

1.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości i nawrócenie Rosji oraz o zachowanie świata od wojny.
2.    Wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic zapraszamy dzisiaj do jezuitów na uroczyste Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 16.00.
3.    Fundacja Światło i Sól zaprasza na Koncert zespołu Kana z Ukrainy dzisiaj o 18:00 w ogrodzie przy ul. Kordeckiego 3 w Kaliszu. Udział w koncercie bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
4.    Dzisiaj na rekolekcje zakonne udają się ks. Antoni i ks. Tadeusz. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
5.    Wyjątkowo jutro  poniedziałek po mszy św. wieczorna adoracja i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.
6.    Do środy 30 czerwca zapraszamy do wspólnego śpiewu Litanii do Serca Pana Jezusa po mszy św. o 18.00
7.    W czwartek zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała i bardzo dziękujemy dziewczynkom z rodzicami  katechetkami za sypanie kwiatków podczas procesji, wiernym za przynoszenie kwiatów oraz wszystkim za udział i piękno poprzez niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, sztandarów i różańca.
8.    W przyszłą niedzielę będziemy modlić się o urodzaje.
9.    W niedziele w lipcu i sierpniu oraz w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia msze św. będą odprawiane o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
10.    Kancelaria w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałki od 16.00 do 18.00, wtorki od 16.00 do 18.00, w środy od 10.00 do 12.00, w czwartki nieczynna, w piątki od 16.00 do 18,00 w soboty od 11.00 do 12.00. W poniedziałek 15 sierpnia kancelaria nieczynna.
11.    We wtorek 28 przypada wspomnienie św. Ireneusza męczennika, w środę 29 czerwca Uroczystość Apostołów świętych Piotra i Pawła.
12.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i życzymy Błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiego dobra.
13.    Siostra Halina, która była zakrystianką w naszej parafii przez 15 lat obchodzi w tym roku jubileusz 50 lat życia zakonnego. Składamy jej z tej okazji gratulacje i życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask oraz opieki Maryi Matki Kościoła i długich lat życia w zdrowiu. Składamy również serdeczne życzenia imieninowe.
14.    W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. ku czci NSNMP o 16.00 i na różaniec o 17.00.
15.    Z inicjatywy młodych świeckich organizowana jest kolejny raz w Kaplicy Adoracyjnej Nocna Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do modlitwy. Zapisy godzin w zakrystii i kancelarii.
16.    Różaniec za zmarłych we wtorek o 17.00 i nabożeństwo do Matki Kościoła w środę o 17.00.
17.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i parafialnej stronie internetowej i Facebooku i biuletynie parafialnym Skarbiec Matki Kościoła.
18.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
19.    Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można będzie wesprzeć ofiarami do puszek przed kościołem podejmowane prace remontowe.
20.    Dziękujemy za pomoc w pracach remontowych w dolnym kościele: p. Janowi Laskowskiemu i p. Adamowi Urbańskiemu; za impregnowanie i malowanie ścian państwu Joannie i Mariuszowi Woźniakowskim z dziećmi, p. Agnieszce i Włodzimierzowi Kleczewskiem z synami: Adamem i Andrzejem, p. Marcie Smoliga, panu Arturowi Fornalczykowi i panu Radosławowi Rachelskiemu; za malowanie ogrodzenia kościelnego panom: Zenonowi Borowskiemu, Wiesławowi Giera, Mateuszowi Kacprzyk, Andrzejowi Kleczewskiemu, Mateuszowi Woźniakowskiemu i Ryszardowi Michalskiemu, p. Adamowi Urbańskiemu, p. Halinie i Kazimierzowi z Ukrainy oraz panom z Grupy AA Orion.
21.    W kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2023.
22.    W sobotę 9 lipca o 11.00 zapraszamy do wspólnego świętowania 15 lecia Fundacji ks. Orione Czyńmy Dobro.
23.    Podczas mszy św. towarzyszą nam śpiewacy z Ukrainy. Dziękujemy im a przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki.
24.    Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.