Ogłoszenia 03.07.2022

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości i Obecności. Nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje jubileusze, imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dzisiaj modlimy się o urodzaje.
2.    Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 dzieci i młodzieży ze Świetlicy i Parafii  wyruszą z ks. Damianem na 10-cio dniowe Oriońskie Wakacje z Bogiem w Tatrach. Otoczmy ich modlitwą.
3.    Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli  "Wakacje z Bogiem" podczas kwesty. O wszystkich Dobrodziejach uczestnicy będą pamiętać w modlitwie podczas całego wyjazdu, a szczególnie podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze 12 lipca o 14.00.
4.    W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za 60-lecie święceń kapłańskich ks. Ryszarda Szurka.
5.    Dziś przed kościołem zbiórka na remonty dolnego kościoła. Rozpoczynamy prace przy posadzce, prosimy o wsparcie modlitewne i materialne. Na zakończenie prac, pod koniec lipca, musimy wypłacić wykonawcom ok. 30.000 zł.
6.    Od dziś do puszek przy wejściu można składać intencje i ofiary na Oriońską Biało-żółtą Grupę Pielgrzymki kaliskiej.
7.    Msze św. w lipcu i sierpniu i 15 sierpnia są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
8.    W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić: w środę 6 wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej,
w piątek 8 św. Jana z Dukli.
9.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
10.    Organizowany jest wyjazd do Częstochowy 10 lipca. Zapisy telefonicznie 519 718 568. Informacja również gablocie.
11.    Apostolat Maryjny Diecezji Kaliskiej organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 30 lipca. Szczegóły na plakacie.
12.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
14.    Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 5 lipca  o godz. 12.00. Na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakacie.
15.    Zachęcamy do czytania plakatów i ogłoszeń o różnych wydarzeniach w Internecie
i w gablocie.
16.    W sobotę 9 lipca o 11.00 zapraszamy do wspólnego świętowania 15-lecia Fundacji ks. Orione Czyńmy Dobro.
17.    W środę 15 lipca z Centrum Księdza Orione w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24 jest organizowany transport pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Można dołączyć się i składać dary pierwszej pomocy, leki, opatrunki, chemia gospodarcza, trwała żywność.
18.    W kancelarii można zamawiać intencje na rok 2023.
19.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Annę Radziemską, Annę Dworczak, Mirosławę Stachyra, Jadwigę Mocną, Jerzego Sradomskiego, Ryszarda Jędrzejewskiego, Władysława Wiatrowskiego i Ryszarda Zarabskiego, Michała Golas. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…