Ogłoszenia 07.08.2022

1.    W sierpniu jesteśmy zaproszeni do abstynencji od napojów alkoholowych w intencji wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu naszych sióstr i braci w rodzinach.
2.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie o ustanie wojny na Ukrainie, o doświadczenie Bożej Miłości
i nawrócenie Rosji o co prosiła Matka Boża w Fatimie w roku 1917 oraz o zachowanie świata od wojny.
3.    W czasie wakacji dbajmy o codzienne spotkanie z Bogiem w Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa. Udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy w modlitwie
o wszystkich przebywających na wakacjach. Dziękujemy za wszelkie pozdrowienia z pobytu w różnych miejscach.
4.    We wtorek 9 sierpnia po Mszy św. o 6.00 wyrusza nasza Oriońska biało-żółta grupa pielgrzymkowa w ramach 385 Kaliskiej i 31 „Wszystko zaczyna się w rodzinie”. W dniach od 9-18 sierpnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez Orioński Ruch Świecki za naszych  pielgrzymów. Dziękujemy również za wsparcie materialne naszej grupy pielgrzymkowej podczas kwesty przeprowadzonej 31 lipca. Zebraliśmy 1800 zł.
5.    Dziś do mszy wieczornej można składać do specjalnie oznakowanych puszek intencje, w których podczas drogi będą się modlić pielgrzymi i zaniosą je do tronu Maryi na Jasnej Górze, by kolejna pielgrzymka przyniosła jak największe owoce w zżyciu osobistym i dla dobra Kościoła Kaliskiego
6.    Istnieje możliwość duchowego włączenia się w pielgrzymkę, do Grupy Złotej, której spotkania odbywać się będą od 9 do 18 sierpnia, o godz. 20.30 w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.
7.    Msze święte niedzielne w sierpniu i 15 sierpnia są odprawiane o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
8.    W sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek
po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00.
W czwartek kancelaria nieczynna.
9.    W tym tygodniu patronować nam będą: jutro św. Dominik, we wtorek 9 św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein, 10 w środę św. Wawrzyniec diakon i męczennik, w czwartek 11 św. Klara.
10.    w sobotę 13 o 17.00 różaniec fatimski i o 18.00 msza św. zakończona procesją wokół kościoła.
11.    W sierpniu godziny urzędowania biura parafialnego: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę jak zwykle od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można zabrać ze stolików za ławkami
i złożyć ofiarę określoną ceną lub dobrowolną według możliwości i serca.
13.    W niedzielę 2 października o 12.30 będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Przeżywany jubileusz jest okazją, aby podzielić się dobrem, świadectwami i wspomnieniami. Dlatego serdecznie zachęcamy do przynoszenia do kancelarii (do zwrotu oczywiście) różnych pamiątek, zdjęć, spisanych świadectw oraz Nazwisk i Imion osób żyjących lub zmarłych związanych z budową kościoła.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace i do puszek mimo różnych zagrożeń
i utrapień dnia codziennego. Wszystkich darczyńców i dobrodziejów otaczamy modlitwą na mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się
w gablocie.
15.    Dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca można przed kościołem złożyć ofiarę na pokrycie kosztu nowej posadzki w dolnym kościele. Za tydzień taca przeznaczona na utrzymanie mediów diecezjalnych.
16.    W hali Arena Kalisz o 15:30 rozpocznie się finał 11 festiwalu Abba pater. O16.00 różaniec do Boga Ojca, o 17.00 eucharystia i homilia pod przewodnictwem bpa kaliskiego Damiana Bryla i następnie uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie, które poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz.
17.    Centrum Księdza Orione w Kaliszu, ul. Kościuszki 24 organizuje transport dla walczącej Ukrainy. Potrzebne śpiwory, koce, kołdry, karimaty, łózka polowe, konserwy, makaron, ryz, kasza, kosmetyki, chemia gospodarcza. Odzież zostanie przekazana na chorą Jagódkę. Ośrodek czynny całodobowo 7 dni w tygodniu.
18.     W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Zofię Krymarys, Wojciecha Pawlaka, Irenę Szczeblewską, Jadwigę Kusiak, Stanisława Owczarka i Józefa Goździkiewicza. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…