Ogłoszenia 15.03.2020

 1. Trwamy w wołaniu do Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca NMP o ustanie pandemii koronowirusa w Polsce i na całym świecie przez odśpiewanie suplikacji po każdej mszy św.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci - odwołana; o 17.00 dla dorosłych. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
 3. W czwartek, 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 7.00
  i 18.00. Zapraszamy do sanktuarium św. Józefa na 12.00. Będzie również transmisja w intrenecie przez telewizję Dom Józefa.
 4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
  i polecamy ich Bożej Opatrzności.
 5. We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 6. W środę nabożeństwo maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
 7. Zbiórki ministrantów zawieszone do odwołania i spotkania grup przed bierzmowaniem również odwołane.
 8. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędzie się w środę 8 kwietnia. o 18.45 w dolnym kościele.
 10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać w dniach 29, 30 i 31 marca to jest niedziela, poniedziałek i wtorek. Rekolekcje dla dzieci szkol podstawowych na terenie naszej parafii zostaną przeprowadzone w innym terminie niż 25, 26 i 27 marca.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
 12. Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku oraz w gablocie przy kościele.
 13. W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
 14. Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 15. We wtorek 3 marca zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską, czyli tradycyjną kolędę, która trwała od 2 stycznia. Przepraszamy za może zbyt długi czas kolędy, ale było to związane z coraz mniejszą liczbą księży nas miejscowych, oraz mniejszą liczbą księży do pomocy. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwe spotkania i zainteresowanie życiem wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również księżom ze wspólnoty zakonnej w domu przy ul. Kościuszki za pomoc w kolędzie.
 16. W oparciu o program kancelaryjny i dane liczbowe zebrane bezpośrednio przez księży udało się opracować statystykę tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej. Na ten czas w naszej parafii mamy 7071 mieszkań/domów zamieszkanych. Pojawiło się na terenie parafii kolejne 29 pustostanów w domach i kamienicach. W tym roku odwiedziliśmy 4163 mieszkania i domy czyli 58,9%. W ubiegłym roku odwiedziliśmy 4562 mieszkania i domy, czyli 63,9% z 7100. Nastąpił spadek o 5,0%, co daje w liczbach 399 mniej wizyt duszpasterskich w tym roku niż w roku ubiegłym.. W ciągu 50 dni kolędowych odwiedziliśmy 162 bloki i ulice lub grupy ulic sąsiednich. Jako duszpasterze zauważamy stały wzrost liczby osób samotnych w starszym wieku, którzy często bez pomocy dzieci i bliskich cierpią biedę i niedostatek. W przeważającej liczbie odwiedzin duszpasterskich spotykaliśmy się z życzliwością, otwartością, z modlitwą i troską o parafię. Mówiono o trudności z wchodzeniem po schodach do kościoła, z zimnem. Stałym owocem wizyt duszpasterskich są zgłoszenia do odwiedzin w pierwsze piątki
  z posługą sakramentalną, zgłoszenia dorosłych osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, kolejne pary żyjące w związku niesakramentalnym, gdy mają możliwość rozpoczynają przygotowania do ślubu kościelnego. Bogu dzięki za to ożywienie wiary przez przyjęcie sakramentów.
 17. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, które są stanowią zabezpieczenie płatności parafialnych i domu zakonnego oraz pozwolą nadal prowadzić bieżące remonty i konieczne inwestycje.
 18. Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Elżbietę Krasnosielską, Tomasza Kwiecińskiego i Janinę Kołata. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…