Ogłoszenia 22.03.2020

1.    W tym trudnym czasie trwamy na modlitwie w naszych domach i rodzinach. Szanujemy zarządzenia administracji państwowej i dekret biskupa naszej diecezji, aby bez potrzeby nie wychodzić z domu, korzystać z dyspensy i uczestniczyć w transmisjach mszy św. również po to, aby w kościele nie gromadziło się jednorazowo więcej niż 50 osób. W takim razie pierwszeństwo uczestnictwa w pogrzebach i mszach św. ma najbliższa rodzina. Dziękujemy za zrozumienie i dostosowanie się.
2.    Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 i 17.00. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
3.    Rekolekcje Wielkopostne w tym roku zostają odwołane. W miarę możliwości zachęcamy, aby uczestniczyć w rekolekcjach udostępnianych w Radio Maryja, Telewizji Trwam i w Internecie.
4.    W środę, 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego również jako Dzień Świętości Życia.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
6.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
7.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
9.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
10.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku..
11.    Dziękujemy 36 osobom, które już w ten sposób wyraziły takie wsparcie dla parafii.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, domu zakonnego i świetlicy obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Teresę Bogaczyk, Zdzisława Gralka, Krzysztofa Kulesza i Andrzeja Garczarka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…