Ogłoszenia 29.03.2020

1.    W tym trudnym czasie pandemii kronowirusa stosujemy się do wszystkich rozporządzeń, zaleceni i wytycznych administracyjnych i kościelnych. Na mszach świętych, pogrzebach i nabożeństwach może przebywać tylko 5 osób. Pierwszeństwo ma najbliższa rodzina zmarłego i osoby zamówionych intencji mszy św. Przypominamy o dyspensie i zachęcamy wiernych o korzystania z radiowych, telewizyjnych i w internetowych transmisji Mszy św. Prosimy, aby w czasie transmisji Mszy św. nie wykonywać innych czynności, ale czynić to w sposób pobożny.
2.    Dzisiaj w godzinach od 15.00 do 16.00 w Kaplicy Adoracji jest możliwość indywidualnego przyjęcia komunii św.
3.    Trwamy w modlitwie do Boga o wstrzymanie pandemii, o zdrowie dla zarażonych, o życie wieczne dla ofiar pandemii. Modlimy się w intencji pracowników i służb medycznych i wszystkich pracujących dla ratowania zdrowia i życia o opiekę Bożej Opatrzności, potrzebne siły i błogosławieństwo.
4.    W tym trudnym czasie prosimy o wzmożoną wrażliwość i wzajemną pomoc i zainteresujmy się starszymi
i samotnymi sąsiadami.
5.     W naszej parafii została uruchomiona transmisja internetowa niektórych mszy św. i nabożeństw poprzez stronę Facebooka i są próby, aby transmisja odbywała się również przez parafialną stronę internetową. Prosimy pomóc chorym i starszym przebywającym w domach, aby w miarę możliwości też byli w łączności z kościołem parafialnym.
6.    Rekolekcje Wielkopostne parafialne i szkolne dla młodzieży i dzieci w tym roku zostały odwołane i odbędą się w innym możliwym terminie. Zachęcamy, aby uczestniczyć w rekolekcjach udostępnianych w Radio Maryja, Telewizji Trwam i w Internecie.
7.    W piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 i 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
9.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
10.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
12.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
13.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na sytuację epidemiczną do chorych z regularną posługą sakramentalną udamy się w terminie późniejszym. W stanach bardzo ciężkich prosimy powiadomić księdza, aby przybył z sakramentami do chorego. Spowiedzi dla dzieci nie będzie.
14.    W pierwszą sobotę różaniec o 17.00.
15.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku..
16.    Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły takie wsparcie dla parafii. Jesteśmy poruszeni i wdzięczni zainteresowaniem Parafian i Przyjaciół naszego kościoła, którzy również składają ofiary przez przelew bankowy na konto parafialne. Jest tez wtedy możliwość odliczenia podatku. W wejściu do Kaplicy Adoracji można również składać do puszki na ścianie dobrowolne ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii.
17.    Podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00 dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystkich, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiary wspierają naszą wspólnotę parafialną, dom zakonny i świetlicę.
18.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich:: Grażynę Przybylak, Sabinę Karolewską, Zbigniewa Mazurczaka, Eleonorę Zając, Alicję Kołodziejczyk i Dorotę Owczarek. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
Informujemy, że zamówiona na poniedziałek 30 marca o 20.00 w dzień rekolekcji parafialnych Intencja: + Stanisława i Józef Owczarek, + Marta i Wacław Jańczak – od wnuczki, będzie odprawiona 15 kwietnia o 18.00.