Ogłoszenia 05.04.2020

1.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w leku, grozie, strachu. i ucisku. I dzisiaj w Niedzielę Palmową pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Święte Triduum Paschalne. Rozpoczniemy je Mszą Wieczerzy Pańskiej i zakończymy Liturgią Paschalną w sobotni wieczór i Noc Zmartwychwstania Pańskiego. W obecnym czasie, trudnym i wyjątkowym, który daje nam Bóg, przeżywajmy w naszych domach rodzinnych trwając w miłości i jedności na rozważaniu Słowa i modlitwie. Wyjątkowym wydarzeniem będzie wieczór i noc Paschy, gdy obok naszych domów i mieszkań będzie przechodził Bóg, jak wśród Izraelitów w Egipcie i wyprowadzał ich, niewolników, na wolność.
2.    W Liturgiach Triduum Paschalnego będziemy mogli duchowo i pobożnie uczestniczyć poprzez liczne transmisje w intrenecie, radio i telewizji. Również przez naszą parafialną stronę Facebooka i stronę internetową parafii zapraszamy do łączności w Liturgii Parafialnej.
Wielki Czwartek o 7.00 - Liturgia Godzin, o 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek o 7.00 Liturgia Godzin, o 11.00 Droga Krzyżowa, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej,
Wielka Sobota o 7.00 Liturgia Godzin, o 20.00 Liturgia Paschalna.
LITURGIE TRIDUUM PASCHALNEGO
ODBYWAJĄ SIĘ BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH, TYLKO CELEBRANSI I ASYSTA
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. transmitowane o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
3.    W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 7.00, 9.30 - transmisja w internecie, 11.00 - transmisja w internecie, 12.30 - transmisja w internecie i 18.00.
4.    Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. Transmisja w internecie.
5.    Dzisiaj w godzinach od 15.00 do 16.00 w Kaplicy Adoracji jest możliwość indywidualnego przyjęcia komunii św.
6.    W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będzie możliwość indywidualnej spowiedzi św. w Kaplicy Adoracji od 15.00 do 16.00 i od 19.00 do 20.00.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
9.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
12.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku..
13.    Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły takie wsparcie dla parafii. Jesteśmy poruszeni i wdzięczni zainteresowaniem Parafian i Przyjaciół naszego kościoła, którzy również składają ofiary przez przelew bankowy na konto parafialne. Jest tez wtedy możliwość odliczenia podatku. W wejściu do Kaplicy Adoracji można również składać do puszki na ścianie dobrowolne ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii.
14.    Podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00 dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystkich, którzy poprzez swoją modlitwę i ofiary wspierają naszą wspólnotę parafialną, dom zakonny i świetlicę.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Teodozję Janiak, Leszka Derdoń, Teresę Maciejewską, Zdzisławę Nowacką i Bernarda Pajer. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…