Ogłoszenia 18.07.2021

1.    W czasie wakacyjnego odpoczynku również doświadczajmy obecności i bliskości Boga i jego Miłości przez lekturę Biblii, modlitwę i niedzielną Eucharystię. Pozdrawiamy, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. A wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny otaczamy modlitwą i życzeniami. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W dni powszednie bez zmian o 7.00 i 18.00.
3.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
4.    Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny na mszy św. o 9.30.
5.    W tym tygodniu patronują nam: w czwartek 22 lipca św. Maria Magdalena, w piątek 23 św. Brygida, patronka Europy, w sobotę 24 św. Kinga. Za tydzień w niedzielę 25 lipca będziemy się modlić w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego, a po każdej mszy św. będzie błogosławienie pojazdów wokół kościoła. Z tej okazji w Polsce jest organizowany kolejny raz Tydzień św. Krzysztofa, w czasie którego jesteśmy zaproszeni do życzliwego i wielkodusznego udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informacje dalsze na stronie www.miva.pl.
6.    Fundacja Abba Pater organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca. W tym roku przypada 10.jubileuszowy festiwal pod nazwą „Spotkanie z Naszym Ojcem”. Odbędzie się on w dniach31 lipca i 1 sierpnia. Będzie to i spotkanie ekumeniczne i Eucharystia oraz koncert uwielbienia. Zaproszeni zostali  znani  inspirujący głosiciele duchowni i świeccy: charyzmatyk Marcin Zieliński, rekolekcjonista Dominikanin Ojciec Tomasz Nowak oraz   Ks. Teodor Sawielewicz znany z Teobańkologii. Wstęp na całość wydarzenia wynosi 15 PLN. Bilety dostępne online oraz w dniu festiwalu. Szczegóły dotyczące lokalizacji oraz program znajdują się na plakatach oraz na stronie Fundacji Abba Pater, abbapater.pl .Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w tym wydarzeniu duchowym naszej diecezji.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne.
8.    W sobotę 31 lipca w świetlicy odbędzie się w formie OPEN z podziałem na grupy wiekowe Pierwszy Turniej Szachowy o Puchar św. Alojzego Orione. Organizatorzy to -Parafia Opatrzności Bożej i Rada osiedla Kaliniec oraz Szachmistrz Maciej Sroczyński. Serdecznie zapraszamy.
9.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
10.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę
o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
11.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Dzisiaj I niedziela miesiąca i można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na cele remontowe i inwestycyjne parafii. W czerwcu została usunięta awaria kanalizacji w świetlicy i domu zakonnym., której koszt wyniósł ponad 6 tysięcy złotych.
12.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
13.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
14.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Irenę Misiak, Jerzego Łuczaka, Sławomira Dominiaka i Janusza Uciechowskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 11.07.2021

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, które przebywają z ks. Damianem w górach na Wakacjach z Bogiem.
2.    Jutro w poniedziałek po 2 niedzieli miesiąca  zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny i osoby, które w ostatnim czasie pożegnały swoich kochanych i bliskich.
3.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
4.    Jutro w liturgii wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we wtorek 13 lipca św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Jest to również Dzień Fatimski i zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00 z procesją wokół kościoła. W czwartek 15 wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła, a w piątek 16 lipca – NMP z Góry Karmel.
5.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
6.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
7.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
8.    Zachęcamy do czytania Opiekuna oraz plakatów i ogłoszeń w gablotach i w Internecie o różnych wydarzeniach.
9.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek od 16.00 do 18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
10.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
11.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Helenę Modławską, Irminę Chudzik, Krystynę Nadera, Wojciecha Bieleckiego, Antoninę Nadobną, Józefa Kubika, Zbigniewa Tarasiewicza, Helenę Jabłońską i Weronikę Baszczyńską. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 04.07.2021

1.    Wakacyjny wypoczynek niech będzie dla wszystkich czasem doświadczania Bożej Miłości. Nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo. Dzisiaj modlimy się o urodzaje.
2.    Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli  "Wakacje z Bogiem" podczas kwesty, którą prowadziły dzieciaki ze świetlicy. Zebraliśmy 3310 zł. O wszystkich Dobrodziejach uczestnicy będą pamiętać w modlitwie podczas całego wyjazdu, a szczególnie podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze
13 lipca o 14.30.
3.    Od dziś do puszek przy wejściu można składać intencje i ofiary na Oriońską Biało-żółtą Grupę Pielgrzymki kaliskiej.
4.    Dziś dzieci i młodzieży ze Świetlicy i Parafii po Mszy św. o 11.00 wyruszą z ks. Damianem na 10-cio dniowe Wakacje z Bogiem w górach. Otoczmy ich modlitwą.
5.    W najnowszym Opiekunie przeczytamy m.in. artykuł o Oriońskiej Biało-żółtej Grupie pielgrzymkowej. Zapisy na pielgrzymkę w Grupie 24 lipca.
6.    Ze względu na zmniejszoną liczbę księży w parafii Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane
w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
7.    W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek 6 wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej,
w czwartek 8 św. Jana z Dukli.
8.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
9.    Organizowany jest wyjazd do Częstochowy 11 lipca. Zapisy telefonicznie 519 718 568. Informacja również gablocie.
10.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
11.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami
i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
12.    o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
13.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
14.    W sobotę 31 lipca w świetlicy odbędzie się w formie OPEN z podziałem na grupy wiekowe Pierwszy Turniej Szachowy o Puchar św. Alojzego Orione. Informację w najbliższych dniach będą dostępne
na plakatach, parafialnej stronie internetowej i parafialnym Facebooku. Organizatorzy to -Parafia Opatrzności Bożej i Rada osiedla Kaliniec oraz Szachmistrz Maciej Sroczyński. Serdecznie zapraszamy.
15.    Z okazji wizyty ks. Marcela Kpudzeka z Kamerunu tydzień temu zebrano 3690 zł. ofiar na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołów w Potrzebie.
16.    Zachęcamy do czytania plakatów i ogłoszeń o różnych wydarzeniach w Internecie i w gablocie.
17.    W kancelarii można zamawiać intencje na I półrocze 2022 roku.
18.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Janinę Rakucińską, Dariusza Budynek, Henryka Kornackiego, Krystynę Janiak, Stanisława Gierłowskiego i Kazimierę Musisz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 27.06.2021

1.    W środę zakończymy czerwiec, podczas którego wspólnie modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po mszy św. o 18.00. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże Miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach oraz o przemianę naszych serc.
2.    W salkach kościelnych od strony ul. Wąskiej od 10.00 do 14.00 przy kościele można wziąć udział
w Akcji krwiodawstwo Podziel się życiem!
3.    Dzisiaj ks. Tadeusz udaje się na tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nim w modlitwie. W dni powszednie zapraszamy do spowiedzi przed mszami św. o 7.00 i 18.00.
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek oraz sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 jak co miesiąc modlitwa i Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa. Zachęcamy do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca 3 lipca o 17.00 Różaniec i 18.00 Msza św.
ku czci Niepokalanego Serca NMP.
5.    W tym tygodniu we wtorek 29 przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. W sobotę 3 lipca będziemy obchodzić święto św. Tomasza Apostoła, a w przyszłą niedzielę będziemy modlić się o urodzaje.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Maryi Matki Kościoła, św. Józefa i Patronów. Panu organiście Piotrowi z okazji jego imienin złożymy życzenia w niedzielę 4 lipca podczas mszy św. o 11.00. Również w tym dniu po mszy św. o 11.00 dzieci ze świetlicy i z parafii udadzą się na Wakacje z Bogiem po mszy o 11.00.
7.    Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
8.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek – od 16.00 do 18.00; środa od 10.00 do 12.00, w sobotę od 11.00 - do 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
9.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój.
10.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój,
w którym przychodzimy do kościoła na msze św.
11.    Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Od 20 czerwca osoby zdrowe i bez przeszkód obowiązuje przykazanie uczestnictwa we mszach św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa została zniesiona. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może obecnie przebywać około 600 osób, gdyż mamy ponad 800 miejsc siedzących.
Istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 metra. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.
12.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się
o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
13.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
14.    Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacyjny, a udających się na wyjazdy
w najbliższych dniach zapraszamy po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo na pobyt i podróż.
15.    Z okazji wizyty ks. Marcela z Kamerunu, w wejściu do kościoła można zaopatrzyć się w różne pamiątki i materiały.
16.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Krystynę Przyjazną, Teresę Plucińską, Mirosławę Chrzanowską, Stanisława Górowskiego, Zdzisława Nowakowskiego, Stanisława Gac, Halinę Pajor, Jadwigę Rudowicz
i Krystynę Cierniak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 20.06.2021

1.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o 18.00 śpiewamy litanię ku czci Serca Pana Jezusa.
2.    Dzisiaj ks. Kazimierz i ks. Dymitr udają się na tygodniowe rekolekcje zakonne. Pamiętajmy o nich w modlitwie. W dni powszednie zapraszamy do spowiedzi przed mszami św. o 7.00 i 18.00.
3.    Jutro 21 przypada 149 rocznica urodzin św. Alojzego Orione.
4.    Spotkanie informacyjne dla Rodziców I Opiekunów dzieci wyjeżdżających na Wakacje z Bogiem dziś o 19.00 w świetlicy.
5.    Przy figurce św. Antoniego możemy nabyć książkę o Orionistach, którzy przeszli do wieczności, wśród nich jest wielu których znamy, bo pracowali w naszej parafii. Koszt: ofiara na Wakacje
z Bogiem.
6.    Za tydzień, 27 czerwca, w godzinach 10.00-14.00 pod kościołem będzie można wziąć udział w Akcji krwiodawstwo Podziel się życiem!
7.    Dzieciaki ze ŚWIETLICY kwestują dziś pod kościołem na Wakacje z Bogiem. Z serca dziękujemy za wsparcie.
8.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Opiekuna przeczytamy artykuł ks. Damiana Laskowskiego pt. Moje wędrowanie, w którym opowiada o swoim doświadczeniu pielgrzymowania do Maryi.
9.    W tym tygodniu w środę 23 przypada Dzień Ojca, a w czwartek 24 uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
10.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Maryi Matki Kościoła, św. Józefa i św. Patronów. Szczególnie pamiętajmy o wszystkich Ojcach i tatach, którzy troszczą się o wychowanie i utrzymanie rodzin. A zmarłych polecajmy z wdzięcznością Miłosiernemu Ojcu w Niebie.
11.    Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00.Nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
12.    W lipcu i sierpniu zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek – od 16.00 do 18.00; środa od 10.00 do 12.00, w sobotę od 11.00 - do 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
13.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój, w którym przychodzimy do kościoła na msze św.
14.    Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Od 20 czerwca osoby zdrowe i bez przeszkód obowiązuje przykazanie uczestnictwa we mszach św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa została zniesiona. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może obecnie przebywać około 400 osób, gdyż mamy ponad 800 miejsc siedzących. Od 26 czerwca liczba osób w naszym kościele to około 600. Istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 metra. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.
15.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek
za ławkami i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
16.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o godz. 18.00.
17.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych Parafian
i Bliskich: Marię Maciejewską, Zofię Michalską i Annę Banaszkiewicz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.