Ogłoszenia 02.10.2022

1.    Dzisiaj z radością i wdzięcznością przeżywamy JUBILEUSZ w naszej Parafii z okazji 50 rocznicy oddania do użytku liturgicznego całego kościoła w dniu 25 października 1972 roku. Rok wcześniej od 12 września 1971 r. był czynny kościół dolny. Parafia została powołana do istnienia 29 września 1952 r. dekretem z 25 września. O 12.30 uroczysta msza św. pod przewodnictwem JE ks. biskupa ordynariusza kaliskiego Damiana Bryla. Po mszy św. poświęcenie tablic, Koncert Maryjny w wykonaniu chóru
z bazyliki św. Józefa i piknik w ogrodzie. Serdecznie zapraszamy. Z tej okazji można obejrzeć wystawę.
2.    Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe dorosłych i młodzież o 17.15
a dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła
w Polsce i na całym świecie.
3.    Trwamy w ufnej i pokornej modlitwie w intencji o zaprzestanie wojny na Ukaranie i zachowanie pokoju w świecie.
4.    W drugą niedzielę miesiąca 9 października Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego
po mszy św. o 18.00. W poniedziałek 10 Msza św. o 18.00 w intencji rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie a po niej adoracja NS oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.
5.    W pierwszy czwartek 6 rozpoczniemy kolejną edycję nowenny o powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o 16.30, która będzie zakończona nabożeństwem różańcowym. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.00.
6.    Do chorych w domach kapłani z posługą sakramentalną udadzą się według ustaleń.
7.    Za tydzień msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin o 16.00.
8.    Od 10 października zapisy internetowe kandydatów do bierzmowania
9.    W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji do 17.00.
10.    W soboty spotkanie scholii o 10.00 i zbiórka ministrantów o 10.00.
11.    W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
•    we wtorek, 4 wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
•    W środę, 5 św. S. Faustyny Kowalskiej
•    w piątek, 7 Matki Bożej Różańcowej.
12.    Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
13.    Za tydzień na mszach św. liczenie wiernych i przystępujących do komunii św.
14.    W niedzielę 16 października 2022 roku będziemy przeżywać w Polsce XXII Dzień Papieski
pod hasłem BLASK PRAWDY. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży i dzieci z naszej diecezji, ale pochodzącej z ubogich i niezamożnych rodzin.
15.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
16.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
17.    W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz inwestycyjny w naszej parafii. Informacja
o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
18.    Z okazji Jubileuszu Parafii i kościoła można otrzymać okolicznościową pamiątkę w postaci długopisu. A na stolikach za ławkami i w zakrystii można nabyć jako cegiełkę na spłatę remontu dolnego kościoła kalendarz jubileuszowy w cenie 50 zł. i broszurę z historia naszej parafii w cenie 10 zł.
19.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek
o 18.00.
20.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Zofię Chudzicką i Józefa Fornalskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 25.09.2022

1.    Trwa Nowenna z okazji Jubileuszu 70 lecia powstania  parafii Opatrzności Bożej i 50 lat poświęcenia kościoła Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy według programu i również do nocnej adoracji w Kaplicy Adoracji.. Za tydzień 2 października będziemy razem z biskupem Damianem uczestniczyć w dziękczynnej mszy świętej o 12.30.
2.    W sobotę rozpoczniemy październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30 i dorosłych oraz młodzież, zwłaszcza przed bierzmowaniem codziennie o 17.15. Dzisiaj o 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przed I kom. św.
3.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. ku czci NSNMP o 16.00
i następnie o 17.00 różaniec i nabożeństwo pierwszej soboty
4.    W sobotę spotkanie scholii o 10.00 i ministrantów według ustaleń z księdzem.
5.    W TYM TYGODNIU liturgicznie wspominamy:
we wtorek, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paolo; w środę, 28 września
św. Wacława
w czwartek, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wspomnimy
śp. ks. Michała Łosa.
w piątek, 30 września wspomnienie św. Hieronima; w sobotę, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus.
6.    Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
7.    Jutro 26 września swoje imieniny obchodzi ks. Damian Laskowski, ekonom wspólnoty zakonnej i wikariusz parafii. Solenizanta otoczymy modlitwą podczas mszy św.; o 18.00
i złożymy serdeczne życzenia.
8.    Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty od. 7.45 do 17.00.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
10.    W przyszłą niedzielę składamy ofiary na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz inwestycyjny w naszej parafii.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
12.    Od 1 października będziemy przyjmować na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne
w kancelarii w godzinach otwarcia.
13.    Od 2008 roku 28 września o 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich i całego świata. Zapraszamy w środę o 15.00, aby przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem wspólnie odmówić Koronkę.
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Janinę Sztrajt, Zygmunta Janika, Elżbietę Zasiadła i Walentynę Wojtczak. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 18.09.2022

1.    Z wdzięcznością przeżywamy ROK JUBILEUSZOWY w naszej Parafii
z okazji 50 rocznicy oddania do użytku liturgicznego kościoła dolnego w 1971 r.
12 września, a cały kościół został oddany do sprawowania liturgii 25 października
1972 roku. Parafia została powołana do istnienia 29 września 1952 r. dekretem
z 25 września.
2.    Z tej okazji w piątek 23 września rozpoczniemy nowennę - czas modlitwy przez 9 dni w intencji Kościoła, który żyje w naszej wspólnocie parafialnej. Program nowenny na plakatach i w internecie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej wdzięcznej i błagalnej modlitwy w dzień i w nocy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nowenny w sobotę 1 października Adoracją Jezusa Eucharystycznego po mszy św. o 18.00 razem z zespołem ewangelizacyjnym Jordan ze Zduńskiej Woli.
3.    W niedzielę 2 października o 12.30 razem z biskupem kaliskim Damianem Brylem będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Jest to wydarzenie radosne i duchowe, dlatego zachęcamy do codziennej modlitwy w domach (jedno Chwała Ojcu… i Zdrowaś Maryjo…) w intencji przygotowań do jubileuszu.
4.    Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. o 18.00 zapraszamy do Adoracji NS z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
5.    W środę 21 września o 18.45 zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców i opiekunów dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii św. w 2023 r.
6.    W TYM TYGODNIU:
•    we wtorek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taeonga i Towarzyszy;
•    w środę, 21 września święto św. Mateusza, Ewangelisty
•    w piątek, 23 wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny;
•    w sobotę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego, który jest matką wszystkich kościołów w diecezji.
7.    Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
8.    W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 11.00 będziemy modlić się w intencji
Zapraszamy na osobistą adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.45 do 17.45.
9.    Zapraszamy w sobotę o 10.30 na zbiórkę ministrantów, a dzieci zapraszamy do scholii
o 10.00.
10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza diecezjalnego dwutygodnika Opiekun i nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian
i Bliskich: Władysławę Kaźmierczak, Bolesławę Bergman, Stanisława Mazurkiewicza, Józefa Balcerzaka i Bogusława Olczak. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 11.09.2022

1.    Trwamy w modlitwie o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
2.    Dziękujemy Bożej Opatrzności za radosną i szczęśliwą pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Maryi w Karmelu na Niedźwiadach. Dziękujemy ks. Damianowi za zaangażowanie w organizację i przebieg pielgrzymki.
3.    Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jutro podczas mszy św. o 18.00 będziemy się również modlić w intencji osób, które pożegnały w ostatnim czasie swoich Kochanych i Bliskich.
4.    Msza św. i Adoracja NS z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w przyszłą niedzielę po mszy św. o 18.00.
5.    Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w drugą niedziele miesiąca 9 października o 16.00 w salce Radia Maryja.
6.    W niedzielę 2 października o 12.30 razem z biskupem kaliskim Damianem Brylem będziemy dziękować Bożej Opatrzności i Maryi Matce Kościoła za 70 lat powołania do istnienia naszej Parafii Opatrzności Bożej i 50 lat konsekracji kościoła Matki Kościoła. Jest to wydarzenie radosne i duchowe, dlatego zachęcamy do codziennej modlitwy (jedno Chwała Ojcu… i Zdrowaś Maryjo…) w intencji przygotowań do jubileuszu.
7.    We wtorek Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00 i po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej.
8.    W TYM TYGODNIU liturgicznie będziemy obchodzić:
•    W środę 14 święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
•    W czwartek 15 wspomnienie Maryi Matki Bożej Bolesnej.
•    W piątek 16 wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa;
•    w niedzielę 18 święto św. Stanisława Kostki; zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii i naszych rodzin podczas mszy św. o 11.00.
Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    Podziękowanie 20 osobom za sprzątanie
12.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Janinę Białczyk, Arletę Piszczorowicz, Józefa Szymańskiego, Urszulę Dziubek, Annę Opalską i Mieczysława Kowalińskiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 04.09.2022

1.    Od września rozkład godzin Mszy Św. w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
2.    Trwamy w modlitwie o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
3.    Z okazji rozpoczęcia 1 września nowego roku szkolnego i katechetycznego módlmy się w intencji dzieci i młodzieży szkolnej oraz za wszystkich dorosłych, którzy będą kształtować ich myślenie, postawy i uczucia. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów o 11.00.
4.    Spotkanie wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie parafii jutro w poniedziałek o 16.30.
5.    W przyszłą niedzielę po mszy św. o 18.00 zapraszamy na godzinę uwielbienia przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
6.    W czwartek 8 września będziemy obchodzić święto narodzenia NMP.
7.    Wszystkich solenizantów i jubilatów otaczamy modlitwą i życzeniami.
8.    W sobotę 10 września zapraszamy na XII pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu na Niedźwiadach. Gromadzimy się przy bazylice św. Józefa o 9.30. szczegóły na plakacie.
9.    W sobotę o 10.30 zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w salce przy świetlicy. Na 10.00 zapraszamy chętnych do śpiewania w scholii. Spotkanie przy kościele.
10.    W poniedziałek o 19.00 zapraszamy na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
11.    W poniedziałek rozpoczyna prace nasza Świetlica. Trwają zapisy Świetlica będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 14.30 do 18.30. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej świetlicowej przygody.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć z tyłu kościoła za ławkami.
13.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro duchowe i materialne otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
14.    Dzisiaj przed kościołem z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek na cele remontowo inwestycyjne parafii. Informacja o podejmowanych przez parafię inwestycjach znajduje się w gablocie.
15.    W środę 7 września o 19.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz parafian i wszystkich chętnych o pomoc w sprzątaniu górnego i dolnego kościoła. Przynosimy ze sobą ścierki do kurzu i wiaderka.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Parafian i Bliskich: Ryszarda Borowicza, Mariannę Bałyniec, Leokadię Chołys, Barbarę Skrzypczak i Janinę Białczyk. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…