Ogłoszenia 26.04.2020

1.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych,
o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w lęku, grozie, strachu i ucisku.
2.    Korzystając z łaski dyspensy, czyli zwolnienia z obowiązku uczestniczenia we mszy św. zachęcamy, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć poprzez liczne transmisje w intrenecie, radio i telewizji.
3.    W związku z poluzowaniem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa od 20 kwietnia w kościele górnym oprócz księży i obsługi może przebywać 67 osób. Powierzchnia użytkowa 1010 m2:15 m2 na osobę = 67,33 osoby. Powierzchnia kościoła dolnego wynosi 300m2, czyli będzie mogło przebywać 20 osób. Mimo odczuwanego dyskomfortu i może niezadowolenia, prosimy uszanować wspólnie zalecenia administracji państwowej. Prosimy zajmować miejsca w ławkach oznaczone kartkami z napisem o miejscu do zajęcia.
4.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i polecamy Bożej Opatrzności.
6.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych
na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
7.     W środę 29 kwietnia Obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Zapraszamy do duchowej łączności z sanktuarium św. Józefa również poprzez Telewizję internetową Dom Józefa i Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej o 12.00.
8.    1 maja I piątek. Spowiedzi dla dzieci nie organizujemy powodu zagrożenia epidemicznego.
9.    Nabożeństwo majowe codziennie o 17.00.
10.    Do chorych w domach z regularną posługą sakramentalną również nie udamy się z powodu stanu pandemii koronawirusa. W trudnych i nagłych przypadkach prosimy o indywidualne wezwanie księdza z posługą sakramentalną.
11.    W sobotę 2 maja uroczystszość NMP Królowej Polski. Dodatkowa msza św. o 11.00. Jest to również Dzień Flagi.
12.    W każdy poniedziałek po 2 niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
13.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Juliannę Znajkiewicz, Krystynę Marszałek, Wacława Walkowiaka, Krzysztofa Kossowskiego, Franciszka Małeckiego, Lucynę Zdunowską, Leona Ruszkowskiego, Marię Pawlak, Halinę Grzelak i Antoninę Swoboda. Pomódlmy się za nich i za rodziny: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….