Ogłoszenia 10.05.2020

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00.
2.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych,
o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w lęku, grozie, strachu i ucisku.
3.    Przypominamy, że jeśli uczestniczymy z powodu choroby lub obawy przed pandemią
we mszy św. w intrenecie, radio i telewizji, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć poprzez transmisje.
4.    W tym czasie pandemii w kościele górnym może przebywać 67 osób w ławkach,
a w kościele dolnym może przebywać w ławkach 20 osób. Mimo odczuwanego dyskomfortu i może niezadowolenia, prosimy uszanować wspólnie zalecenia administracji państwowej. Prosimy zajmować miejsca w ławkach oznaczone kartkami z napisem o miejscu do zajęcia.
5.    W tym tygodniu w środę 13 maja Dzień Fatimski. W czwartek 14 maja uczcimy św. Macieja Apostoła, zaś w sobotę 16 św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika patrona Polski. W tym dniu również z racji 16 rocznicy kanonizacji św. Alojzego Orione będziemy obchodzić uroczystość ku jego czci.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Kościoła.
7.    W tym czasie pandemii pamiętamy w modlitwie o dzieciach czekających na Uroczystość Pierwszej Komunii św. i młodzieży, która oczekuje Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowania. Data bierzmowania w naszej parafii w dniu 31 maja zostaje odwołana i będzie podany nowy termin.
8.    Zachęcamy do czytania ogłoszeń parafialnych w internecie i w gablotach.
9.    W tym czasie pandemii nie są zbierane tradycyjne ofiary na tacę. Dlatego jeśli, ktoś miałby pragnienie i możliwość, to można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami.
10.     Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    W każdy poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. o 18.00 rodziny po śmierci swoich bliskich, których pożegnali w ostatnim miesiącu.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Jolantę Lika, Kazimierza Górajec, Waldemara Stanisławskiego, Zdzisławę Alama, Janinę Zając, Jakuba Markiewicza, Genowefę Lemańską, Zofię Żubrowską i Mariannę Korzeniewską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…