Ogłoszenia 17.05.2020

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00.
 2. Jurto będziemy dziękować Bożej Opatrzności za 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
 3. Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w lęku, grozie, strachu i ucisku. Ale odwagi! Jezus zwyciężył śmierć i lęk i wyprowadził nas ku wolności, której nikt i nic nam nie zabierze!
 4. Przypominamy, że jeśli uczestniczymy z powodu choroby lub obawy przed pandemią
  we mszy św. w intrenecie, radio i telewizji, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć w transmisji.
 5. Zgodnie z ustaleniami administracyjnymi aktualnie w kościele górnym może przebywać 101 osób w ławkach, a w kościele dolnym może przebywać w ławkach 30 osób. Mimo odczuwanego dyskomfortu i może niezadowolenia, prosimy uszanować wspólnie zalecenia administracji państwowej. Prosimy zajmować miejsca w ławkach oznaczone kartkami z napisem o miejscu do zajęcia.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 7. Pamiętamy w modlitwie o dzieciach czekających na uroczystość Pierwszej Komunii św. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, to komunie św. dla szkół podstawowych nr 4, 7, 14 i 18
  odbędą się we wrześniu.
 8. Gdyby znalazły się dzieci i rodziny, które chciałyby indywidualnie przystąpić wcześniej
  do I spowiedzi i komunii św., to mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Modlimy się również w intencji młodzieży, która oczekuje Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowania. Data bierzmowania w naszej parafii w dniu 31 maja zostaje odwołana i będzie podany nowy termin.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
 11. W tym tygodniu zapraszamy do modlitwy o urodzaje - poniedziałek, wtorek i środa.
 12. Zachęcamy do czytania ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych
  i parafialnej stronie internetowej i Facebooku oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
 13. W tym czasie pandemii nie są zbierane tradycyjne ofiary na tacę. Dlatego jeśli, ktoś miałby pragnienie i możliwość, to można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami.
 14. Zgodnie z zarządzeniem biskupa ordynariusza dzisiaj mają być zbierane przed kościołem ofiary do puszek na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu. Z ofiar złożonych do puszek za ławkami część będzie przekazana na budowę tego kościoła. Bóg zapłać.
 15. Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Józefa Borowicza, Adama Lisieckiego, Barbarę Bera i Barbarę Pawlak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…