Ogłoszenia 24.05.2020

1.    W ramach Odnowy i Ewangelizacji Parafii słyszeliśmy przed mszą św. zachętę i zaproszenie, aby mocą łaski i miłości Boga przyjmować dar obecności siostry i brata oraz obdarowywać, gdyż nie żyjemy dla siebie i nieustannie jesteśmy obdarowywani Życiem od Boga.
2.    Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zachęca nas, aby oczekiwać Ducha Świętego, który jako Dar posyła nam Jezus, który jest z nami. Wypatrujmy tego, co w górze, a nie na ziemi, gdyż nasza Ojczyzna jest w Niebie. Nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego odmawiamy po Litanii.
3.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codzienne o 17.00.
4.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w lęku, grozie, strachu i ucisku. Ale odwagi! Jezus zwyciężył śmierć i lęk i wyprowadził nas ku wolności, której nikt i nic nam nie zabierze!
5.    Przypominamy, że jeśli uczestniczymy z powodu choroby lub obawy przed pandemią we mszy św.
w intrenecie, radio i telewizji, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć w transmisji.
6.    Zgodnie z ustaleniami administracyjnymi aktualnie w kościele górnym może przebywać 101 osób w ławkach, a w kościele dolnym może przebywać w ławkach 30 osób. Mimo odczuwanego dyskomfortu i może niezadowolenia, prosimy uszanować wspólnie zalecenia administracji państwowej. Prosimy zajmować miejsca w ławkach oznaczone kartkami z napisem o miejscu do zajęcia.
7.    Pamiętamy w modlitwie o dzieciach czekających na uroczystość Pierwszej Komunii św. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, to komunie św. dla szkół podstawowych nr 4, 7, 14 i 18 odbędą się we wrześniu.
8.    Gdyby znalazły się dzieci i rodziny, które chciałyby indywidualnie przystąpić wcześniej do I spowiedzi i komunii św., to mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
9.    Modlimy się również w intencji młodzieży, która oczekuje Ducha Świętego w sakramencie Bierzmowania. Będzie podany nowy termin bierzmowania.
10.    W tym tygodniu we wtorek liturgicznie uczcimy św. Filipa Neri, a w piątek 29 świętą Urszulę Ledóchowską. We wtorek 26 z okazji Dnia Matki otoczymy szczególną wdzięczną modlitwą wszystkie Mamy, dziękując Bożej Opatrzności i prosząc o błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.
11.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
12.    Zachęcamy do czytania ogłoszeń i komunikatów w gablocie, na drzwiach wejściowych i w internecie - strona www parafii i Facebook oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
13.    Jak zauważamy, w tym czasie pandemii nie są zbierane tradycyjne ofiary na tacę. Dlatego jeśli, ktoś miałby pragnienie i możliwość, to można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bóg zapłać!
14.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro serdeczni dziękujemy. Wszystkich darczyńców naszej parafii, świetlicy i domu zakonnego obejmujemy modlitwą podczas mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Waldemara Maciejewskiego, Sabinę Zielińską, Annę Kostera, Krystynę Mikołajczyk, Karola Wróbla i Stanisławę Kubacką. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…