Ogłoszenia 31.05.2020

1.    Dzisiaj przeżywamy obdarowanie darami Ducha Świętego, który chce nas wysyłać z ewangelią Miłości
do sióstr i braci tych najbliższych i tych na krańcach świata. Zrozumiemy to, gdy będziemy odkrywać miłość Boga w Jego Kościele poprzez wspólnotę, Słowo Boże, modlitwę i sakramenty oraz natchnienia Ducha Świętego. W to wydarzenie wpisuje się gest, który wykonaliśmy podczas przekazania znaku pokoju na mszy św. - życzliwe spojrzenie i skinięcie głową - w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Niech obdarowanie pokojem i wzajemną obecnością tworzy w każdym z nas nowego człowieka i nowy Lud
w rzeczywistości małżeństw, rodzin, sąsiedztwa, wspólnot, parafii, miasta, regionu, Polski i całego świata.
2.    Jutro uroczystość Odpustowa ku czci Maryi Matki Kościoła. Dodatkowa msza św. o 9.30. O18.00 uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. Sylwester Sowizdrzał, wiceprowincjał, przełożony wspólnoty zakonnej na placówce Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki 24. Po mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Ze względu na sytuację pandemii festyn parafialny nie odbędzie się.
3.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Przeżywamy ten trudny czas często uwięzieni w lęku, grozie, strachu i ucisku. Ale odwagi! Jezus zwyciężył śmierć i lęk i wyprowadził nas ku wolności, której nikt i nic nam nie zabierze!
4.    W ramach poluzowania obostrzeń epidemicznych w kościołach nie ma już ograniczeń liczby uczestników w liturgiach, ale jest obowiązek zasłonięcia ust i nosa. W ramach bezpieczeństwa pamiętajmy również,
aby w miarę możliwości siedzieć w pewniej odległości od siebie. Oczywiście nie dotyczy to małżeństw
i rodzin. W kościele górnym mamy około 800 miejsc siedzących.
5.    Przypominamy, że jeśli uczestniczymy z powodu choroby lub obawy przed pandemią we mszy św.
w intrenecie, radio i telewizji, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć w transmisji. Od 7 czerwca dyspensa
w diecezji kaliskiej będzie obejmować osoby w podeszłym wieku i kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osoby które czują wielką obawę przed zarażeniem.
6.     Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, dlatego otoczmy modlitwa dzieci, aby były chronione
przed zagrożeniami i krzywdą, by mogły w radości i miłości rozwijać się.
7.    W środę 3 czerwca będziemy wspominać liturgicznie św. Karola Lwangę i towarzyszy męczenników,
a w czwartek 4 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Kościoła.
9.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o 18.00 w naszym kościele oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez śpiewanie litanii.
10.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
11.    W dzisiejszą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zakończenie okresu Wielkanocnego, ale decyzją biskupa komunię św. wielkanocną możemy przyjmować do 14 września.
12.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN, tygodnik Przewodnik Katolicki oraz nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
13.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii.
14.     Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Stanisława Zawadzkiego, Grzegorza Kurek, Romana Salamona, Stanisława Spitalniaka, Teresę Bierła i Władysławę Generowicz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…