Ogłoszenia 14.06.2020

1.    Przeżywamy Oktawę Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na czas pandemii procesja wokół kościoła odbędzie się tylko w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej.
2.    W czerwcu codziennie po Mszy Świętej o 18.00 śpiewamy litanię ku czci Serca Pana Jezusa.
3.    W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy: jutro w poniedziałek 15 wspomnienie błogosławionej Jolanty Księżnej Kaliskiej, w środę 17 św. brata Alberta Chmielowskiego, w piątek 19 Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, a w sobotę 20 wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W przyszłą niedzielę 21 czerwca przypada 148 rocznica urodzin św. Alojzego Orione.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Opatrzności Bożej i Matki Kościoła.
5.    W środę o 17.00 zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie ku czci Matki Kościoła, a we wtorki
o 17.00 na różaniec odmawiany za naszych kochanych i bliskich zmarłych polecanych w wspominankach rocznych.
6.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych, o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych.
7.    . Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przed I komunia św. 18 w czwartek o 19.00
dzieci ze SP 4 i 7, 19 w piątek o 19. 00 dzieci ze SP 14 i 18. Spotkanie w górnym kościele.
8.    Przypominamy, że jeśli uczestniczymy z powodu choroby lub obawy przed pandemią we mszy św. w intrenecie, radio i telewizji, aby duchowo i pobożnie uczestniczyć w transmisji. Od 7 czerwca dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. w diecezji kaliskiej obejmuje osoby w podeszłym wieku i kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osoby które czują wielką obawę przed zarażeniem. Zapraszamy do kościoła.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne oraz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła. Można tez za dobrowolna ofiarą zabrać książeczkę o Miłosierdziu Bożym.
10.    W minionym tygodniu w parafii zakupiliśmy samojezdną szorowarkę do posadzki. Koszt 5000 zł.
11.    Tymczasowo z tyłu kościoła na ścianie jest zawieszony automatyczny aplikator płynu do dezynfekcji rąk. W tygodniu planujemy postawić dwa automatyczne aplikatory do dezynfekcji rąk.
12.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii.
13.    Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
14.    Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje w naszej parafii zbiórkę złomu elektronicznego - zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt AGD i RTV itp. Można przynosić taki złom elektroniczny od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 17.30 i składować na tyłach domu zakonnego. Przejście obok kancelarii. Informacje na plakacie. Można również zabrać ze stolika ulotkę.
15.    W sobotę 27 czerwca o 11.00 w Zduńskiej Woli święcenia kapłańskie otrzyma diakon Piotr Baran FDP, który odbywał roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii w latach 2017/2018. W naszym kościele odprawi mszę św. prymicyjną w niedzielę 12 lipca o 11.00. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich: Jana Kowalskiego i Danutę Leszka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…