Ogłoszenia 28.06.2020

1.    We wtorek zakończymy miesiąc czerwiec, podczas którego wspólnie modliliśmy się Litanią do Serca Pana Jezusa po mszy św. o 18.00. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki
w wierze, dziękujemy za Boże Miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę
w codziennych troskach oraz o przemianę naszych serc.
2.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek oraz sobota miesiąca. W czwartek
o 18.00 jak co miesiąc modlitwa i Msza Święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia
w Bazylice św. Józefa. Zachęcamy do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca 4 lipca o 17.00 Różaniec i 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.
3.    Wołamy z ufnością do Boga o zatrzymanie szerzącej się pandemii, o zdrowie dla chorych,
o zbawienie dla ofiar i pociechę dla ich rodzin, w intencji wszystkich ludzi troszczących się o zdrowie i życie innych. Odwagi! Bóg jest w historii każdego z nas!
4.    W tym tygodniu przypada jutro uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. 3 lipca będziemy obchodzić święto św. Tomasza Apostoła, W przyszłą niedzielę będziemy modlić się o urodzaje.
5.    Jutro  na mszy św. o 11.00 złożymy serdeczne życzenia panu organiście Piotrowi z okazji jego jutrzejszych imienin.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Maryi Matki Kościoła, św. Józefa i Patronów.
7.    Msze święte w lipcu i sierpniu będą odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00.
Nie ma mszy świętej o 12.30. Msze święte w tygodniu bez zmian o godz. 7.00 i 18.00.
8.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek – od 16.00 do 18.00; środa od 10.00 do 12.00, w sobotę od 11.00 - do 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
9.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez godny strój.
10.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się
o bieżące funkcjonowanie Parafii.
11.    Wszystkich darczyńców i dobro czyniących wspólnocie parafialnej, świetlicy i domowi zakonnemu otaczamy modlitwą z wdzięcznością podczas mszy św. w każdy poniedziałek
o 18.00.
12.    Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na czas wakacyjny, a udających się na wyjazdy w najbliższych dniach zapraszamy po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo na pobyt i podróż.
13.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Krystynę Buczkowską, Helenę Dziewiątkowską, Stanisławę Łagocką, Annę Erber, Janinę Słomian, Bożenę Grenda, Danutę Borowską
i Mirosławę Maleńczyk. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
14.    Wysłuchajmy jeszcze apelu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu.