Ogłoszenia 12.07.2020

1.    W dniu dzisiejszym na mszy św. o 11.00 swoją prymicję będzie przeżywał ks. Piotr Baran FDP, który przyjął święcenia prezbiteratu 27 czerwca, a w latach 2017/2018 odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Otaczamy modlitwą Prymicjanta i życzymy mu błogosławieństwa Bożego na drodze życia zakonno-kapłańskiego dla służby Bogu i ludziom.
2.    W tym czasie wakacyjnym nie zapominajmy o codziennej lekturze Biblii, modlitwie
i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają i wypoczywają
w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
3.    Msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – nie ma mszy świętej o 12.30 i 16.00. Msze święte w tygodniu bez zmian o 7.00 i 18.00.
4.    Jutro 13 lipca w liturgii wspomnimy św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Jest to również Dzień Fatimski i zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00 z procesją wokół kościoła. W środę 15 wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła, a w czwartek 16 lipca – NMP z Góry Karmel.
5.    W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek, wtorek, i piątek – 16.00 -18.00; środa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartki kancelaria nieczynna.
6.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
7.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
8.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy m.in. przez odpowiedni strój.
9.    Zachęcamy do czytania plakatów i ogłoszeń w gablotach i w internecie o różnych wydarzeniach w okolicy.
10.     W naszym kościele w niedzielę, 2 sierpnia o 18.00 mszą św. rozpoczniemy w ramach corocznego festiwalu Abba Pater Wieczór z Ojcem. Mszy św. będzie przewodniczył administrator apostolski dla diecezji kaliskiej abp. Grzegorz Ryś.
11.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii.
12.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św.
w każdy poniedziałek o 18.00.
13.    W tych dniach nasz organista pan Piotr przebywa z rodziną na urlopie. Jego zastępca gra tylko na mszach obrzędowych – śluby i pogrzeby oraz w niedziele. Prosimy o wyrozumiałość w dni powszednie i włączanie się do śpiewu bez towarzyszenia organ.
14.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Huberta Baran i Halinę Helt. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
15.    Podczas mszy świętych towarzyszy nam w liturgii śpiew zespołu Czeremcha.