Ogłoszenia 19.07.2020

1.    W tym czasie wakacyjnego odpoczynku również doświadczajmy obecności i bliskości Boga i jego Miłości przez lekturę Biblii, modlitwę i niedzielną Eucharystię. Niech Boża Miłość przynagla nas do czynienia dobra zawsze i wszędzie wszystkim. Pozdrawiamy, którzy przebywają i wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a udających się w podróż w najbliższych dniach zapraszamy, jeśli mają takie życzenie, do zakrystii po mszy św. po indywidualne błogosławieństwo.
2.    Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane w niedzielę: o 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. W tygodniu bez zmian
o 7.00 i 18.00.
3.    W lipcu i sierpniu godziny urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek, wtorek i piątek po południu od 16.00 - 18.00; środa do południa 10.00-12.00, w sobotę od 11.00 - 12.00. W czwartek kancelaria nieczynna.
4.    Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny na różaniec o 17.00
i mszę św. o 18.00
5.    W tym tygodniu patronują nam: w środę 22 lipca św. Maria Magdalena, w czwartek 23św. Brygida, patronka Europy, w piątek 24 św. Kinga, w sobotę 25 święto św. Jakuba Apostoła.
6.    Z racji wspomnienia 25 lipca św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika
w śmiertelnych niebezpieczeństwach zapraszamy w sobotę na Mszę św. o 18.00 w intencji kierowców
i wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym dniu będziemy modlili się o roztropne korzystanie
i pobłogosławimy nasze pojazdy w sobotę 25 po Mszy świętej o 18.00. Z tej okazji w Polsce jest organizowany kolejny raz Tydzień św. Krzysztofa, w czasie którego jesteśmy zaproszeni do życzliwego
i wielkodusznego udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informacje dalsze na stronie www.miva.pl.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza diecezjalny dwutygodnik OPIEKUN i inne oraz nasz tygodnik parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
8.    Codziennie oprócz niedziel zapraszamy do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.
9.    We wtorek o 17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych a w środę
o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
10.    Tegoroczna 383 Piesza Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę będzie miała charakter sztafetowy po jednym dniu. Oriońska Biało-Żółta grupa z naszej parafii pójdzie tylko 11 sierpnia. W dniu 13 sierpnia jest organizowana pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd o 7.00, aby uczestniczyć we Mszy św.
w Kłobucku o 10.00. Następnie przejazd do Częstochowy, aby towarzyszyć pielgrzymom w wejściu na Jasną Gorę. Koszt pielgrzymki autokarowej 45 zł. z obiadem w Kłobucku. Powrót do Kalisza w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. We wtorek 28 o 19.00 spotkanie przed pielgrzymkowe w świetlicy dla grupy Oriońskiej Biało-Żółtej.
11.    W naszym kościele w niedzielę 2 sierpnia o 18.00 mszą św. rozpoczniemy w ramach corocznego festiwalu Abba Pater Wieczór z Ojcem. Mszy św. będzie przewodniczył administrator apostolski dla diecezji kaliskiej abp. Grzegorz Ryś.
12.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dobrowolne ofiary do puszek za ławkami w kościele. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która przez Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii. W tym miesiącu rozpoczniemy remont dachu na świetlicy.
13.    Za wszelkie wyrazy życzliwości, złożone ofiary i okazane dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców naszej parafii obejmujemy modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
14.    Przypominamy o szacunku dla miejsca sprawowania Liturgii, który wyrażamy również przez godny strój.
15.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Danutę Kazubek, Barbarę Król, Jadwigę Świercz, Wojciecha Miklasa i Marię Brandebura. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…