Ogłoszenia 30.08.2020

1.    Od przyszłej Niedzieli rozkład godzin Mszy Świętej jak w ciągu roku; 7.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
2.    W niedzielę, 13 września na mszy św. o 12.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie IV Roku w Programie Odnowy i Ewangelizacji naszej Parafii z uroczystym i specjalnym błogosławieństwem i homilią dla Posłańców.
3.    Serdecznie witamy ks. Tadeusza Budę i ks. Damiana Laskowskiego, którzy decyzją władz zakonnych zostali posłani do posługi  w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Maryi Matki Kościoła i wstawiennictwa św. Alojzego Orione. Dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorzowi i ks. Dymitrowi i otaczamy modlitwą i również  życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła.
4.    W przyszłą niedzielę 6 września o 12.30 mszę dziękczynną będzie sprawował z okazji 25 lecia święceń kapłańskich ks. dr Grzegorz Sikorski FDP, proboszcz w poprzednich latach.
5.    Jutro w poniedziałek 31 sierpnia zapraszamy na spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.00.
6.    Również jutro o 16.30 spotkanie katechetów ze szkół na terenie naszej parafii.
7.    W pierwszy czwartek 3 września comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia
w Sanktuarium św. Józefa. Módlmy się również za powołanych i o powołania do służby Bożej.
8.    W pierwszy piątek miesiąca 4 września spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej
i wieczornej, dla dzieci zaś od 16.00. Dla dzieci Msza św. o 16.30. Zachęcamy, aby w miarę możliwości
i z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego w tym czasie pandemii, z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i dla innych.
9.    W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o 17.00 i msza św. ku czci NPNM o 18.00.
10.    Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną prosimy rodziny i bliskich do chorych przebywających w domach, aby zgłaszali indywidualnie potrzebę odwiedzin z posługą sakramentalną z okazji I piątku. Przypominamy
i zachęcamy, że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył z sakramentami do chorego.
11.    W sobotę 5 września zapraszamy na X pielgrzymkę dzieci i młodzieży od Józefa do Karmelu
na Niedźwiadach. Zapisy po mszach św. w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania. Informacja
na plakacie.
12.    We wtorki o 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a w środę o 17.00 na nabożeństwo ku czci Matki Kościoła.
13.    Z inicjatywy osób świeckich Parafian w ramach Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii zapraszamy o 17.45 na kwadrans modlitwy w każdy poniedziałek za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie, a w czwartek o świętość i poszanowanie życia
na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
14.    W tym tygodniu w czwartek 3 września liturgicznie przeżywamy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
15.    Wszystkich, którzy będą obchodzić imieniny czy urodziny lub jubileusze serdecznie pozdrawiamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
16.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików za ławkami. Można złożyć dobrowolną ofiarę
lub określoną na czasopiśmie.
17.    W tym czasie pandemii nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół troszczy się o bieżące funkcjonowanie Parafii. Oraz opłaty i należności.
18.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Czyniących dobro otaczamy wdzięczną modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
19.    W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Zofię Gienerowicz, Henrykę Marcisz, Stanisława Wojciechowskiego, Grzegorza Wolnego i Bolesławę Nawrot. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…