Ogłoszenia 04.10.2020

1. W ramach IV Roku Odnowy i Ewangelizacji Parafii przed mszą św. słyszeliśmy wprowadzenie do kolejnego Gestu zaproponowanego w 15 Liście do Parafian, który już można zabierać i przekazywać bliskim i sąsiadom. Prosimy o modlitwę w intencji dzieła Odnowy i Ewangelizacji Parafii, czyli każdego z nas i naszych sąsiadów.
2. Zapraszamy dzisiaj o 18.00 na Ewangelizacyjny Wieczór z Ojcem i spotkanie z bratem Elia. O 17.00 Różaniec.
3. Serdecznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30 a dorosłych i młodzież przed bierzmowaniem o 17.00. Pamiętajmy o tej pięknej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce i na całym świecie.
4. Jutro podczas mszy św. o 18.00 sakramentu bierzmowania udzieli JE ks. bp Stanisław Napierała senior diecezji kaliskiej.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” Cały Twój.  Można będzie złożyć do puszek ofiarę na Papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej  młodzieży. Jest to ciągłe budowanie żywego pomnika Jana Pawła II.
6. W październiku zapraszamy do Kaplicy Adoracji na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym codziennie oprócz niedziel do rozpoczęcia nabożeństwa Różańcowego czyli do 17.00.
7. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek 20 października dla SP 4 i 7, a w środę 21 października dla SP 14 i 18 o 18.50 w górnym kościele.
8. W drugą  niedzielę miesiąca zapraszamy na mszę św. o 16.00 osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny.
9. Za tydzień Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego po mszy św. o 18.00. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i w intencjo rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie w poniedziałek 12 października o 18.00.
10. W soboty spotkanie scholii o 10.00 i ministrantów o 11.00.
11.W TYM TYGODNIU w Liturgii obchodzimy:
      W poniedziałek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej;
      w środę Matki Bożej Różańcowej;
      w piątek wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej;
12. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Maryi Matki Kościoła.
13. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Również od przyszłej niedzieli 11 października po każdej mszy św. w kancelarii.
14. W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
15. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca przed kościołem na wolnym powietrzu można złożyć ofiarę do puszek na fundusz remontowy i inwestycyjny w naszej parafii. Trwają remonty i naprawy dachu na wejściu do kościoła i w świetlicy. Jest to związane z tym, że jako parafia zakonna jesteśmy zobowiązani do składania opłat na funkcjonowanie biskupiej kurii diecezjalnej w Kaliszu i zakonnej kurii prowincjalnej w Warszawie.
16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Parafian i Bliskich: Zofię Monczyńska, Emilię Łysiak, Mirosława Gryndzińskiego, Jadwigę Lis, Jana Petlińskiego, Joannę Spychalską-Linke, Teresę Pawelec, Salomeę Goszczyńską, Ryszarda Bacha i Wandę Jankowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…