Ogłoszenia 11.10.2020

1.    W ramach czwartego Roku Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii jesteśmy zaproszeni do troski o odpowiedzialność za siebie samych i bliźnich, zwłaszcza za tych, którzy mieli wpływ na nasze dzisiejsze dobre postawy w życiu.
2.    Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski – ku czci św. Jana Pawła II pod hasłem „TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ”. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia jako wsparcie kształcenia zdolnej ubogiej młodzieży. Jest to tworzenie żywego pomnika Jana Pawła II.
3.    W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku dzieci o 16.30,
a codziennie wszystkich na 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
4.    Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 16.00 w dolnym kościele osoby
z niepełnosprawnością i ich rodziny.
5.    W ramach duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii zapraszamy na mszę św. o 18.00. Jest to również msza św. dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
6.    Wyjątkowo w październiku w trzecią niedzielę miesiąca Adoracja z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego
po mszy św. o 18.00. Msza św. i w poniedziałek modlitwa o uzdrowienie.
7.    Jutro 12 zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin, które pożegnały kogoś bliskiego w ostatnim czasie o 18.00.
8.    We wtorek 13 Dzień Fatimski. O 17.00 Różaniec Fatimski, zaś po mszy św. o 18.00 procesja wokół kościoła.
9.    W tym dniu 13 rozpoczniemy również nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II 22 X.
10.    W środę 14 października w naszej parafii w łączności z diecezją kaliską Apostolat Maryjny zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodzin.
11.    W środę 14 przypada Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego zapraszamy do wdzięcznej modlitwy w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców. Módlmy się również za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 w ich intencji.
12.    Za tydzień Niedziela Misyjna. Można będzie złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne Kościoła.
13.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się
we wtorek 20 października dla SP 4 i 7, a w środę 21 października dla SP 14 i 18 o 18.50 w górnym kościele.
14.    W zakrystii i kancelarii są do nabycia kalendarze diecezji kaliskiej na 2021 rok w których są zdjęcia i opisy z pobytu w diecezji kaliskiej Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest również ślad pobytu w naszej parafii. Cena 5 zł.
15.    W TYM TYGODNIU obchodzimy:
•    We wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
•    w czwartek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
•    w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
•    w sobotę – wspomnienie męczennika św. Ignacego Antiocheńskiego
Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
16.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
17.    W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie scholii a na 11.00 zbiórkę ministrantów.
18.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Również od tej niedzieli po każdej
mszy św. w kancelarii i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
19.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
20.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
21.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
22.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Zofię Adamczyk, Krzysztofa Rogalskiego, Zenona Stefańskiego, Stanisława Maik, Ewę Krysiak, Danutę Pawlak i Kazimierza Gołębiewskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…