Ogłoszenia 18.10.2020

1.    W związku z obostrzeniami z powodu pandemii w kościele górnym mogą przebywać 252 osoby i prosimy zajmować oznaczone miejsca z numerami, aby zachować konieczność dystansu społecznego. Dziękujemy za wzajemne zrozumienie i również ze względu na miłość bliźniego.
2.    Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o 17.00, a według uznania rodziców i opiekunów dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.
3.     Trwamy w nowennie przed liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II w czwartek 22
i zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci św. Papieża.
4.    Ofiary składane do puszek przed kościołem są na wsparcie dzielności misyjnej Kościoła na całym świecie.
5.    Działaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego z udziałem wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. A jutro zapraszamy na mszę św. o 18.00 i po niej modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie z różnych problemów.
6.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Składane ofiary będą przeznaczone na Świętopietrze, czyli utrzymanie i funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej i wszystkich dzieł przez nią prowadzonych.
7.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku do 17.00.
8.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. W kancelarii w niedziele października po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
9.    Według uznania rodziców i opiekunów w każdą sobotę zapraszamy na spotkanie scholii o 10.00
a ministrantów na zbiórkę o 11.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców w każdym wieku chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje u ks. Damiana
10.    Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej odbędą się we wtorek 20 października dla SP 4 i 7, a w środę 21 października dla SP 14 i 18 o 18.50
w górnym kościele.
11.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności i wstawiennictwu Maryi Matki Kościoła.
12.    W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski w ramach zbiorki ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2552,50 zł. dla wspierania w nauce uzdolnionej młodzieży
13.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
14.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobro czyniących polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek podczas mszy św.
o 18.00.
15.    W kancelarii i zakrystii są do nabycia Kalendarze Diecezjalne na 2021 rok w cenie 5 zł.
Za naszych zmarłych parafian, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz
w minionym tygodniu: Alinę Makowską, Józefa Wolfa, Mariannę Borszyńską, Henryka Krzywda i Barbarę Dolak. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia
i polecamy Miłosierdziu Bożemu Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo…..Wieczny odpoczynek……