Ogłoszenia 25.10.2020

1.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za miejsce, w którym On nas gromadzi, aby uświęcać i obdarzać miłosierdziem. W miejscach namaszczenia murów tej świątyni palą się świece, które nam przypominają nasze namaszczenie i posłanie w chrzcie św. Polecamy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych budowniczych tej świątyni, a wszystkich, którzy troszczą się dzisiaj o naszą świątynię polecamy Bożej Opatrzności i prosimy o wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i błogosławieństwo Boże dla nich.
2.    Ofiary dzisiejszej niedzieli są przeznaczone jako świętopietrze na utrzymanie Stolicy Apostolskiej i wszystkich dzieł przez nią prowadzonych.
3.    W tym trudnym czasie pandemii trwamy w ufności wobec Dobrego Boga i zachowuje wskazania sanitarne. Dlatego dziękujemy za zrozumienie ograniczenia liczby osób w kościele do 144 i zajmowanie miejsc według oznaczeń w ławkach. Pamiętamy o zasłaniana ust i nosa oraz zachowaniu odległości przynajmniej 1,5m. Po stronie od ks. Orione jest stojak z możliwością dezynfekowania rąk bezpośrednio przed przyjęciem komunii św. na rękę.
4.    Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o 17.00, a według uznania rodziców
i opiekunów dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.
5.    Jutro przeżywamy 40 rocznicę beatyfikacji ks. Orione. Zapraszamy do modlitwy ku jego czci zwłaszcza na mszy św. o 18.00 razem z Lokalną Koordynacją Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
6.    Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W oktawie modlitwy za zmarłych o 1 do 8 listopada zapraszamy do modlitwy na różańcu o 17.00 i msze św. o 18.00.
7.    Intencja Maryjna o 9.30 wyjątkowo w 2 niedzielę  miesiąca - 8 listopadowa z powodu Uroczystości Wszystkich Świętych.
8.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji. W październiku i w czasie Oktawy Modlitwy za Zmarłych do 17.00.
9.    Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Dzisiaj w niedzielę po każdej mszy św. i w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
10.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobro czyniących polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek podczas mszy św. o 18.00.
12.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian: Irenę Lawren, Ireneusza Smoliga, Janinę Smulik, Jerzego Rubasa i Irenę Zabiegała. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
14.    Wysychajmy komunikatu abpa Grzegorza Rysia…