Ogłoszenia 01.11.2020

1.    Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. W oktawie modlitwy za zmarłych od 1 do 8 listopada zapraszamy do modlitwy na różańcu za naszych drogich zmarłych o 17.00 i msze św. o 18.00.
2.    Intencja Maryjna o 9.30 wyjątkowo w 2 niedzielę miesiąca - 8 listopada z powodu Uroczystości Wszystkich Świętych.
3.    Dzisiaj o 19.00 zapraszamy do Adoracyjnego Wieczoru z Ojcem.
4.    Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w środę, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy wystawiennictwa Maryi Matki Kościoła i błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności.
6.    W pierwszy czwartek miesiąca 5 listopada zapraszamy na comiesięczną modlitwę w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa.
7.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną prosimy rodziny i bliskich do chorych przebywających w domach, aby zgłaszali indywidualnie potrzebę odwiedzin z posługą sakramentalną. Przypominamy i zachęcamy,
że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył
z sakramentami do chorego.
8.    Przyjmujemy na wypominki roczne do połowy miesiąca w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
9.    W każdą sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 11.00. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chłopców chętnych do służby przy ołtarzu. Informacje na Facebooku u ks. Damiana.
10.    W każdą sobotę zapraszamy również chętnych dziewczynki i chłopców do śpiewu w scholii parafialnej na próbę o 10.00. Zbiórka przed kościołem.
11.    Z powodu pandemii mszę św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin Msze św. o 16.00
są zawieszone.
12.    Za tydzień po mszy św. o 18.00 zapraszamy do uwielbienia Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.
13.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd katolicki.
14.    Zapraszamy codziennie na adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 16.50.
15.    Korzystając z dyspensy z uczestnictwa w niedzielnych mszach św. pamiętajmy o pobożnej modlitwie poprzez uczestnictwo w transmisjach radiowych, telewizyjnych lub w internecie.
16.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
17.    Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele.
18.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Darczyńców otaczamy życzliwą modlitwą w każdy poniedziałek o 18.00.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz parafian i bliskich: Julię Chojnacką, Janinę Zmyśloną, Ireneusza Marchwackiego, Stefana Zimniaka, Marzenę Kasperowicz, Rafała Leszczyńskiego i Stefana Prusa. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…