Ogłoszenia 08.11.2020

1.    W ramach obostrzeń z powodu pandemii w naszym kościele może przebywać jednocześnie 67 osób. W kościele dolnym 20 osób.
2.    Msze św. w środę 11 listopada o 7.00, 9.30 i 18.00. Na mszę św. w intencji Ojczyzny zapraszamy o 9.30. W tym świątecznym dniu kancelaria nieczynna.
3.    Z powodu pandemii mszę św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin Msze św. o 16.00
są zawieszone.
4.    Dzisiaj również po mszy św. wieczornej zapraszamy na 19.00 do adoracyjnego uwielbienia Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
5.    Jutro w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na mszę św. chorych, rodziny,
w których są osoby zmagające się z różnym cierpieniem duszy i ciała oraz tych, którzy w ostatnim miesiącu pożegnali zmarłego bliskiego. Po mszy św. kontynuacja modlitwy o uzdrowienie
i uwolnienie przed Jezusem Eucharystycznym obecnym w Najświętszym Sakramencie.
6.    W tym tygodniu przeżywany w liturgii: jutro rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej, wtorek św. – Leona Wielkiego, w środę – św. Marcina z Tours; w czwartek – św. Jozafata biskupa i męczennika, a w piątek – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna. W piątek 13 również Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o 17.00 i Mszę św. o 18.00.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.
8.    Przeżywamy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest okazja,
aby przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji i różne inne formy pomocy.
9.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd religijny
10.    W dni powszednie Jezus Eucharystyczny czeka na Ciebie w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
11.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
12.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za złożone w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary do puszek na cele remontowo-inwestycyjne w naszym kościele w wysokości 1573,40 zł.
13.    Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz każdego czyniącego dobro polecamy na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
14.    Za zgodą rodziców i opiekunów zapraszamy na spotkanie scholii w sobotę o 10.00 i zbiórki ministranckie również w sobotę o 11.00.
15.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi w 2021 roku odbędzie się 8 i 9 grudnia, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.
16.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Małgorzatę Bochen, Tadeusza Sobieraja, Jerzego Dorocinkowskiego, Mariusza Kusza, Henrykę Zmysłowską, Ludwikę Mazur, Genowefę Rubas i Tadeusza Kaczmarka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…