Ogłoszenia 15.11.2020

1.    Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia w 2016 roku ogłosił nowe święto. Dzisiaj w XXXIII niedzielę zwykłą w całym Kościele obchodzimy już IV Światowy Dzień Ubogich. Trwajmy w modlitwie i solidarności miłosiernej z ubogimi Siostrami i Braćmi.
2.    W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W piątek, 20 listopada cała Rodzina Oriońska obchodzi Uroczystość Matki Bożej Opatrzności. Zapraszamy do trwania razem z Matką Maryją w dziękczynieniu i uwielbieniu Boga i zanoszeniu próśb w intencji Rodziny Oriońskiej na Mszy św. o 18.00 a wcześniej na nabożeństwo Różańcowe, które poprowadzi Lokalna Koordynacja Oriońskiego Ruchu Świeckiego z parafii o 17.00.
3.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności. W przeszłą niedzielę pamiętajmy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty, którego otoczymy modlitwą i życzeniami z okazji dnia św. Cecylii na mszy św.
o 11.00.
4.    W każdy wtorek o 17.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych
w Wypominkach Rocznych, których wyczytaliśmy w minioną niedzielę.
5.    Na Nabożeństwa ku czci Matki Kościoła zapraszamy w każdą środę o 17.00.
6.    Zapraszamy na codzienną adorację Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji w dni powszednie
od 7.45 do 17.50.
7.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu również szczególnie będziemy dziękować za dar ministrantów i modlić się za nich. Zbiórka ministrantów
w każdą sobotę o 11.00, a scholka o 10.00.
8.    Z tyłu na stolikach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, która kształtuje nasz światopogląd. Zachęcamy, aby nabywać diecezjalny dwutygodnik Opiekun i inne. Jest też nasz biuletyn parafialny Skarbiec Matki Kościoła.
9.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi w 2021 roku odbędzie się 8 i 9 grudnia, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.
10.    Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz każdego czyniącego dobro polecamy na Mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
12.    Zapraszamy do modlitwy w tygodniu w naszym kościele:
poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych;
środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
czwartek 17.50  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
13.    Pamiętajmy o naszych chorych w domach, aby zatroszczyć się dla nich o posługę sakramentalną i zaprosić księdza.
14.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
15.    Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Józefie Michalak, Czesławie Zimnym, Bronisławie Sipka, Aleksie Białek, Joannie Cicharskiej, Wiesławie Urbańskiej, Mieczysławie Płonka, Janie Posiewała
i Wandzie Stefańskiej. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…