Ogłoszenia 22.11.2020

1.    W ostatnią niedzielę roku liturgicznego czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto naszych ministrantów, którym wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne życzenia Bożej Miłości i radości ze służby przy ołtarzy oraz wytrwałości w regularnej służbie. Po mszy św. o 11.00 zapraszamy ministrantów oraz i rodziców i rodzeństwo do zakrystii ministranckiej na chwilę radosnego spotkania.
2.    W ramach 4 Roku Programu w Odnowy i Ewangelizacji naszej parafii wykonaliśmy gest przekazania znaku pokoju, który niech zapadnie w naszej pamięci i przemienia nas, aby patrzeć na siebie
z wdzięcznością, pokorą i życzliwością. Zwłaszcza teraz w tych trudnych czasach.
3.    W tym czasie pandemii pamiętajmy o zasadach higieny i bezpieczeństwa. W kościele górnym może przebywać 67 osób, w kościele dolnym 20. Jeśli uczestniczymy w transmitowanych mszach świętych w domu, pamiętajmy o postawie szacunku, pobożności i miłości wobec liturgii.
4.    Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w dniach 4,5 i 6 grudnia czyli piątek, sobota i niedziela.
5.    W każdą niedzielę o 9.10 zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
6.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.50.
7.    Zachęcamy do nabywania i czytania różnorodnej prasy katolickiej, która kształtuje nasz światopogląd.
8.    We wtorek 24 w liturgii wspomnimy świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i towarzyszy. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności. Dzisiaj o 11.00 pamiętamy w modlitwie i życzeniach dla naszego pana Piotra organisty z okazji dnia św. Cecylii.
9.    Modlitwy w tygodniu w naszym kościele:
Poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych;
Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.50  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia
do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
10.    Za zgodą rodziców i opiekunów zapraszamy na zbiórkę ministrantów w każdą sobotę o 11.00,
a na próbę scholki o 10.00.
11.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spowiedzi w 2021 roku odbędzie się 8 i 9 grudnia – wtorek i środa, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.
12.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
13.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Darczyńców i dobrodziejów kościoła parafialnego, świetlicy i domu zakonnego polecamy Bożej Opatrzności podczas mszy św. o 18.00.
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich
i Parafian: Jerzego Paceś, Józefę Lisiecką, Jana Jabłońskiego, Halinę Okoń, Jana Czuwaj, Bogdana Adamusa, Dorotę Błasiak, Czesławę Poszwa, Janinę Izydorczyk, Marię Bednarek, Eugeniusza Kuś i Dariusza Kasprzyka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…