Ogłoszenia 29.11.2020

1.    Czas Adwentu w tym roku zachęca nas, aby wołać w modlitwie i czekać na Światłość z Nieba, która rozedrze ciemności w naszych sercach. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w Roratach, czyli Mszy św. ku czci Maryi Niepokalanej od poniedziałku do piątku o 6.30 w górnym kościele.
2.    W czasie adwentu wspólnoty neokatechumenalne poprowadzą jutrznię z modlitwą myślną codziennie od poniedziałku do piątku o 5.45 w dolnym kościele. Wejście od strony Kaplicy Adoracji.
3.    W tym tygodniu w poniedziałek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Andrzeja Pałki, naszego współbrata i wikariusza parafii, którego otoczymy modlitwą i życzeniami podczas Mszy św. o 18.00.
4.    Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać w piątek, sobotę i niedzielę. Poprowadzi je nasz współbrat orionista ks. Marek Majdan FDP. Spotkania Rekolekcyjne. Piątek o 6.30, 9.30, 16.30, 18.00 i 20.00 dla dłużej pracujących. Sobota 6.30, 9.30, 11.00 i 18.00 Niedziela 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Informacje również na plakatach.
5.    W tym tygodniu obchodzimy również 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
7.    Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na 17.00.
8.    W tym tygodniu również pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w sanktuarium św. Józef modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia. W czwartek comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia w Bazylice św. Józefa transmitowana przez TV TRWAM i Radio Maryja.
9.    Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną prosimy rodziny i bliskich do chorych przebywających w domach, aby zgłaszali indywidualnie potrzebę odwiedzin z posługą sakramentalną. Przypominamy i zachęcamy, że w stanach bardzo ciężkiej choroby i słabości można zawsze powiadamiać księdza, aby przybył z sakramentami do chorego.
10.    Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek o 16.00 i na mszę św. o 16.30.
11.    W przyszłą niedzielę o 18.00 zapraszamy na Wieczór z Ojcem i uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św.
12.    Można nabywać Świece Caritas - mała po 6 zł.  duża po 15 zł. kalendarze po 5 zł.
13.    Jutro zapraszamy na mszę św. o 18.00 w intencji + Br. Mariusza Kielerskiego w 1 r. śm.
14.    W tym tygodniu 5 grudnia w I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o 18.00.
15.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy świętych. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
16.    W nawie bocznej za kaplicą Matki Kościoła można zabrać Tytkę Charytatywną, napełnić ją z miłością i odnieść do kościoła. Będą one przekazane przed Świętami na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek. Prosimy o towary żywnościowe niepsujące się i z dłuższą datą ważności do spożycia.
17.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
18.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy z wdzięcznością w każdy poniedziałek na mszy św. o 18.00.
19.    W tym tygodni pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz Halinę Kraska, Andrzeja Owczarka, Antoniego Duczkowskiego, Romana Jarnuszkiewicza, Jana Ignasiaka i Jadwigę Wojciechowską Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…