Ogłoszenia 06.12.2020

1.    Kończymy dzisiaj trzydniowe rekolekcje adwentowe. Dziękujemy ks. Markowi Majdanowi za posługę słowa
i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi i św. Alojzego Orione.
2.    Zapraszamy na msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o 6.30. a dzieci od poniedziałku do piątku.
3.    We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzi nas do Uwielbienia Boga,
za dzieło Odkupienia, które przyszło przez Maryję. Zapraszamy na Godzinę Łaski o 12.00. Apostolat Maryjny rozprowadza Cudowny Medalik po każdej mszy św.
4.    Jutro wspomnienie św. Ambrożego biskupa. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Opieki Bożej.
5.    Dzisiaj o 18.00 zapraszamy na mszę św. i Wieczór z Ojcem oraz uwielbienie Boga przed NS po Mszy św.
6.    W przyszłą niedzielę 13 zapraszamy na Różaniec fatimski o 17.00.
7.    Również za tydzień zapraszamy na Godzinę Chwały - uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej. A następnie w poniedziałek 14 grudnia na mszę o 18.00 i po niej przed Jezusem Eucharystycznym modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie oraz w intencji rodzin po śmierci bliskich.
8.    Do 27 grudnia br. został utrzymany limit 1os/15m2 w czasie zgromadzeń liturgicznych w budynkach kościołów i kaplic. Również do 27 grudnia Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej Abp Grzegorz Ryś udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św. do 27 grudnia. Pamiętajmy,
aby w domach trwać na modlitwie rodzinnej i w miarę możliwości korzystać  z transmisji
9.    Comiesięczna Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin ze względu na pandemię zostaje zawieszona do odwołania.
10.    Spotkania dla Rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i spowiedzi
ze względu na pandemię zostają zawieszone. Data spotkania zostanie podana.
11.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas
mszy św. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Dzisiejsze ofiary składane do puszek są przeznaczone jako wdzięczność dla ks. Marka i wsparcie domu seminaryjnego dla kleryków oriońskich w Warszawie Aninie. W imieniu ojca Rekolekcjonisty serdeczne Bóg zapłać
12.    Z okazji dzisiaj obchodzonego kolejnego Dnia Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, można również złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
13.    W tygodniu zapraszamy na modlitwy w naszym kościele:
Poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych;
Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.50  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
14.    W wejściu do kościoła można nabywać opłatki i Świece Caritas - mała 6 zł. duża 15 zł. Oraz kalendarze
po 5 zł. W tygodniu można nabywać w kancelarii w godzinach urzędowania.
15.    Można przynosić zapełnioną Tytkę Charytatywną i inne, które będą przekazane przed Świętami
na terenie parafii osobom cierpiącym niedostatek.
16.    Zachęcamy do nabywania za ławkami i czytania prasy katolickiej.
17.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45 do 17.45.
18.    Dobrodziejów parafii i domu zakonnego oraz wszystkich czyniących dobro polecamy na mszy św. w każdy poniedziałek o 18.00.
19.    Pamiętamy o naszych zmarłych parafianach i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Jadwigę Sobczak, Zdzisława Popiołek, Pawła Wiatrowskiego, Łucję Adamkiewicz, Bogdana Procel, Zofię Mikołajczyk, Henrykę Wyszkiewicz, Stefanię Staszak, Irenę Jędrzejewską Mariana Hybś. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Pomódlmy się: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…