Ogłoszenia 13.12.2020

1.     Dzisiaj już trzecia niedziela Adwentu zwaną GAUDETE – radujcie się, bo Pan jest blisko. Czuwajmy razem z Maryją. Zapraszamy na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o 6.30, a dzieci od poniedziałku do piątku.
2.    Dzisiaj Dzień Fatimski. Zapraszamy na Różaniec o 17.00 i mszę św. o 18.00. Po Mszy św.
z okazji 2 niedzieli miesiąca Godzina Uwielbienia i Adoracja Jezusa Eucharystycznego. Jutro o 18.00  modlitwa w intencji rodzin po śmierci bliskich i po mszy św. modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie.
3.    Modlitwy popołudniowe w tygodniu w naszym kościele:
Poniedziałek 17.50 za wstawiennictwem św. Alojzego Orione w intencji bezdomnych, skrzywdzonych, wykluczonych i odrzuconych społecznie;
Wtorek 17.00 różaniec w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych;
Środa 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Kościoła;
Czwartek 17.50  o świętość i poszanowanie życia na każdym etapie rozwoju od poczęcia
do naturalnej śmierci oraz o adopcje duchowe dzieci poczętych.
4.    Zapraszamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w Kaplicy Adoracji od 7.45
do 17.45.
5.    Można nabywać opłatki wigilijne na nasze stoły wigilijne Są one rozprowadzane
tylko przy kościele i w kancelarii. Można też nabyć świece Caritas w cenie 6 zł. mała
oraz kalendarze po 5 zł.
6.    Możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej małżeństwa obchodzące rocznice i jubileusze małżeńskie. Msza św. w intencji tych małżeństwa w dniu 26 grudnia o 12.30.
7.    Od jutra osoby potrzebujące mogą zgłaszać się po zapełnioną Tytkę Charytatywną. Prosimy również o zgłoszenie cierpiących niedostatek mieszkańców naszej parafii, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła, aby taką pomoc zanieść im do domu.
8.    Zachęcamy do kształtowania światopoglądu katolickiego przez nabywanie i czytanie prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik Skarbiec MK.
9.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności, która jest darem Bożej Opatrzności.
10.    Za tydzień kiermasz dekoracji świątecznych na wsparcie świetlicy i duszpasterstwa dzieci.
11.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i darczyńców jest sprawowana msza św. w każdy poniedziałek o 18.00.
12.    W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafianach i bliskich: Alicję Kalinowską, Janinę Woźniak, Lecha Darul, Halinę Drygała, Krystynę Chabierską, Krystynę Haczyńską, Jerzego Andrzejewskiego, Sławomira Aleksandrowicza, Jana Mingowskiego, Danutę Kozłowską, Tomasza Kurek i Jadwigę Wilkowską. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…