Ogłoszenia 03.01.2021

1.    Trwamy w radości z narodzenia Jezusa Chrystusa i składamy życzenia noworoczne.
2.    W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie Święto Trzech Króli. Msze św. o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
3.    Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej przedłużył obowiązywanie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 17 stycznia 2021 r. Skorzystanie z dyspensy oznacza,
że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
4.    Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca odbędzie się wspólnotowe uwielbienie Jezusa Eucharystycznego
po mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkie wspólnoty z naszej parafii do udziału w tej adoracji.
5.    Z powodu pandemii msze św. dla rodzin z osobami z niepełnosprawnością o 16.00 są zawieszone.
6.    Zachęcamy do codziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy w dni powszednie.
7.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
i polecamy ich Bożej Opatrzności.
8.    W tym czasie pandemii i kryzysu gospodarczego nie zbieramy tradycyjnych ofiar na tace podczas mszy św. Jeśli ktoś ma życzenie, to może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek za ławkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian
i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności.
9.    Za wszystkie wyrazy okazanej dobroci i życzliwości oraz złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
W intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i darczyńców jest sprawowana msza św. w każdy poniedziałek o 18.00.
10.    Dzisiaj przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę na cele remontowe i inwestycyjne w parafii a w Trzech Króli na misje.
11.    Rozporządzenie Arcybiskupa Administratora Apostolskiego Diecezji Kaliskiej dotyczące wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” w roku 2020/2021. L.dz. Adm. Ap.-98/2020 z dnia 18 grudnia 2020. Wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą jest z oczywistych powodów, wynikających z trwającej ciągle epidemii i będących jej następstwem ograniczeń, niemożliwa do przeprowadzenia – przynajmniej w tradycyjnym czasie, bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia. Wszyscy rozumiemy jednak, jak ważnym wydarzeniem ta wizyta jest w życiu każdej parafii i jak wielkie szanse ewangelizacji niesie ze sobą. Ewangelizacja dokonuje się wszak przede wszystkim
w spotkaniu osób – nie można jej zredukować do spotkań ogólnych (w szczególności liturgicznych), i tak poważnie ograniczonych z racji na epidemię. Spotkania osobiste są konieczne dla wzajemnego poznania się i są ważne zawsze, a w obecnym czasie izolacji i ludzkiej samotności - jeszcze ważniejsze. Mając to wszystko na względzie, zarządzam:
Odwiedziny indywidualne wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych:
- w mniejszych społecznościach (zwłaszcza w parafiach wiejskich), tam, gdzie zagrożenie jest zasadniczo mniejsze, najwcześniej po 17 stycznia 2021,
- w społecznościach większych (w szczególności w miastach) w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych. O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej.
12.    Przed 17 stycznia 2021 roku możliwe jest wyłącznie (!) zapraszanie wiernych z poszczególnych środowisk, wiosek, ulic czy bloków do świątyń przy zachowaniu limitów i środków bezpieczeństwa sanitarnego na wspólną Mszę św. lub inne nabożeństwo czy modlitwę i błogosławieństwo. W naszej parafii skorzystamy z tej możliwości po 17 stycznia.
13.    W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafianach i bliskich:
Krystynę Czerkawską, Kazimierza Mochalskiego, Jana Błaszczyka, Jadwigę Dąbrowską i Monikę Balcerzak a także Wacława Baranowskiego, ojca ks. Kazimierza Baranowskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…