Ogłoszenia 30.03.2014 r.

1.    Przygotowujemy się do kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Przygotowanie streszcza się w trzech punktach: przyjmij dar powołania: „Świętymi bądźcie”, uklęknij przed Bogiem: „Godzina święta”, uklęknij przed człowiekiem: „Wyobraźnia miłosierdzia”. W naszej wspólnocie parafialnej dniem szczególnej modlitwy będzie każdy czwartek. Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w czwartek, 3 kwietnia, w Bazylice św. Józefa. W pierwszy piątek spowiedź dla dorosłych i młodzieży na każdej Mszy świętej rannej i wieczornej, dla dzieci zaś od godz. 16.30. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.

3.    Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca, 5 kwietnia o godz. 16.00.

4.    W czwartek, 3 kwietnia imieniny obchodzą ks. Ryszard Szurek i ks. Ryszard Siadul. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Solenizantach.

5.    We wtorek, 01 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać osobę i charyzmat św. Alojzego Orione.

6.    Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu zaprasza uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz ich rodziców na Dzień Otwarty w sobotę, 05 kwietnia w godz. 10.00 – 14.00. Szczegóły na plakacie.

7.    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na remonty dolnego kościoła i kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.    Rada Miejska Kalisza informuje o rozpoczynającej się akcji wdrażania Funduszu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2015 rok. W związku z tym są organizowane spotkania. Szczegóły na plakacie.

9.    Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Jest do nabycia nowy numer Opiekuna a w nim: artykuł ks. prof. Pawła Bortkiewicza: Obliczem wolności jest przymierze, oraz dobrze nam już znanej autorki Aleksandry Polewskiej: Święty Józef się żeni.