Ogłoszenia 07.02.2021

1.    Nasza parafia jest w Programie Odnowy i ewangelizacji już czwarty rok. Przed mszą św. słuchaliśmy wprowadzenie do kolejnego GESTU, który będziemy przeżywać w Środę Popielcową.
2.    Trwamy w modlitwie w intencji nowego biskupa diecezji kaliskiej Damian Bryla, który będzie miał ingres do katedry w czwartek 11 lutego.
3.    Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane obowiązuje do dnia 14 lutego 2021 r. Korzystając z dyspensy uczestniczymy w transmisjach mszy św., modlitwie rodzinnej
i czytaniu Pisma św.
4.    Dzisiaj o 19.00 zapraszamy na kolejny Wieczór z Ojcem. Msza św. a następnie adoracja Jezusa Eucharystycznego i uwielbienie.
5.    Za tydzień po mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca.
6.    W czwartek 11 lutego w dzień Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić kolejny Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 11.00 z udzieleniem sakramentem chorych dla wszystkich w podeszłym wieku, chorych, cierpiących i źle się mających.
7.    W liturgii w środę 10 lutego wspomnimy św. Scholastykę,
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
oraz polecamy ich Bożej Opatrzności.
9.    W sobotę 13 Dzień Fatimski. Zapraszamy na różaniec o 17.00 i Mszę Świętą o 18.00.
10.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu
do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię
i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń.
11.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
12.    W środę 3 lutego bardzo sprawnie zostały rozebrane dekoracje świąteczne. Dziękujemy ks. Damianowi za koordynowanie działania i serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w prace: panu Radosławowi z córką i siostrą Joanną, pani Monice, pani Marcie, pani Krystynie, pani Lidii, panu Józefowi, panu Janowi, panu Łukaszowi, pani Joannie z mężem Mariuszem i dziećmi, panu Krzysztofowi z dziećmi, panu Piotrowi z panią Izą, pani Małgorzacie, panu Arturowi, panu Pawłowi z żoną Agnieszką, pani Bronisławie, pani Danucie, pani Joannie z Marcinem; ministrantom: Andrzejowi, Michałowi, Wiktorowi, Kubie, Norbertowi i Mateuszowi.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Bóg zapłać również za składane ofiary z okazji mszy św. kolędowych, a także kierowane przy tej okazji życzliwe słowa wsparcia.
14.    Tegoroczna Wizyta Duszpasterska, czyli tradycyjna Kolęda zostaje przeniesiona z powodu trwającej pandemii na inny termin i cierpliwie czekamy na możliwość indywidualnych spotkań w domach
i mieszkaniach Parafian. Zapraszamy, aby w kolejne dni do kościoła przyszli mieszkańcy z poszczególnych ulic i bloków. Są do wyboru dwie dodatkowe msze św. każdego dnia - o 11.00 - zwłaszcza osoby starsze
i o 19.00 szczególnie osoby dłużej pracujące. W sobotę tylko o11.00 a w niedzielę o 16.00.
W tym tygodniu zapraszamy Parafian:
8 lutego (PONIEDZIAŁEK) ul. Serbinowska od 15 do 19
9 lutego (WTOREK) ul. Serbinowska 23 oraz ul. Bogumiła i Barbary od 1 do 10
10 lutego (ŚRODA) ul. Bogumiła i Barbary od 11 do 18
11 lutego (CZWARTEK) ul. Bogumiła i Barbary od 19 do 23 oraz ul. Młynarska - bloki
12 lutego (PIĄTEK) ul. Młynarska – domki oraz ul. Dobrzecka
13 lutego (SOBOTA) ul. Kulisiewicza, ul. Poznańska, ul. Reja, ul. Do Strugi, ul. Kochanowskiego,
ul. Robotnicza od 1 do 10-12  Msza św. tylko o 11.00
14 lutego (NIEDZIELA) ul. Robotnicza od 11-15 do 32-40 Msza św. o 16.00
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Krystynę Kucharską, Teresę Wojtczak, Bogumiłę Kaźmierczak, Kazimierza Larnet, Jadwigę Spychalską, Zbigniewa Burchart, Franciszka Szychowskiego, Kazimierza Rzepeckiego i Ryszarda Chabryn. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…