Ogłoszenia 14.02.2021

1.    W ramach realizowanego Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii miejmy gotowość z łaski
od Boga, aby tworzyć wokół nas środowiska życzliwości i pomocy oraz PRZEBACZENIA.
2.    W czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes 11 lutego 2021 r. bp Damian Bryl zgodnie
z wymogami prawa kanonicznego objął diecezję kaliską i rozpoczął posługę biskupa diecezjalnego jako trzeci w jej dziejach biskup kaliski. Kanoniczne objęcie diecezji odbyło się w kaplicy kurii diecezjalnej w Kaliszu wobec kolegium konsultorów. Na uroczystości obecny był także dotychczasowy administrator apostolski diecezji kaliskiej abp Grzegorz Ryś.
3.    Dzisiaj po wieczornej mszy  św. zapraszamy do udziału w Adoracji i uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego. A jutro w poniedziałek na 18.00 zapraszamy rodziny i osoby, które pożegnały swoich bliskich w ostatnim czasie i po mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się o uwolnienie i uzdrowienie z chorób i utraceni w ciele i na duchu.
4.    Środą Popielcową 17 lutego rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na mszę św.
z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00.
5.    W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 11.00, 16.30 dzieci,
o 17.15 parafian i młodzież. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  w niedziele o 17.00.
6.    Za tydzień zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny o 9.30.
7.    Na spotkanie w górnym kościele dla rodziców przed I kom św. w 2021 roku zapraszamy: z SP 7 we wtorek 23 lutego o 18.45, z SP 14 w środę 24 lutego o 18.45, z SP 18 w czwartek 25 lutego o 18.45 i z SP 4 w piątek 26 lutego o 18.45.
8.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia
i polecamy Bożej Opatrzności.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
10.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można
w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was - Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Bóg zapłać również za składane ofiary z okazji mszy św. kolędowych, a także kierowane przy tej okazji życzliwe słowa wsparcia.
12.    Wszystkich darczyńców otaczamy wdzięczną modlitwą podczas mszy św. w każdy poniedziałek
o 18.00.
13.    Diecezjalny referent do spraw powołań organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej z rocznika 2007 i starszej, które odbędą się w WSD w Kaliszu w dniach 26, 27 i 28 lutego tego roku. Informacja na plakacie w gablocie.
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Andrzeja Golasińskiego i Zenona Lisiaka. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia
i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
15.    Wysłuchajmy również komunikatu z kurii diecezjalnej w Kaliszu….