Ogłoszenia 21.02.2021

1.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy ten szczególny czas – Wielki Post zachęcający nas do nawrócenia przez przyjęcie przebaczenia i przebaczenie wzajemne. Pozwólmy Bogu dotykać naszego serca, aby nas nawracał. Nawrócenie dokonuje się w obliczu Słowa głoszącego śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów; o 16.30 dla dzieci; o 17.15 dla wszystkich Parafian i szczególnie zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. Pamiętajmy
o adoracji Najświętszego Sakramentu, poście, modlitwie i jałmużnie.
2.    W tym roku z powodu pandemii nie odbędzie się coroczna Droga Krzyżowa ulicami Kalisza.
3.    Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać z okazji peregrynacji Figury św. Michała Archanioła w dniach 19, 20 i 21 marca.
4.    Spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej za zgodą i pod opieką rodziców odbędą się w soboty: 27 lutego SP 7, 6 marca SP 14, 13 marca SP 4 oraz dla Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Wąskiej i IV LO, 27 marca SP18. Katecheci podadzą informacje szczegółowe.
5.    Jutro 22 lutego w liturgii obchodzimy święto katedry św. Piotra. Módlmy się w intencji papieża Franciszka.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
7.    Dnia 25 lutego w czwartek 17.00 w Kaplicy adoracji odbędzie się comiesięczne czuwanie formacyjne
dla czcicieli Matki Bożej. Zaprasza Apostolat Maryjny.
8.    Spotkanie dla rodziców przed I kom św. w 2021 roku zapraszamy do górnego kościoła o 18.45: ze SP 7 we wtorek 23 lutego, ze SP 14 w środę 24 lutego, ze SP 18 w czwartek 25 lutego o i ze SP 4 w piątek 26 lutego.
9.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami. W Opiekunie jest rozmowa z biskupem kaliskim Damianem Brylem.
10.    Biskup kaliski Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane od 15 lutego br. do odwołania i dotyczy osób:
1. w podeszłym wieku;
2. z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
3. które czują obawę przed zarażeniem;
4. wszystkim, którzy w wyniku ograniczeń prawnych (np. kwarantanna, izolacja) nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. W czasie Wielkiego Postu proszę, aby wszyscy którzy mogą, zachowując przepisy sanitarne, uczestniczyli w życiu Kościoła poprzez udział w niedzielnej Mszy św., rekolekcjach i nabożeństwach pasyjnych oraz korzystali z sakramentu pokuty i pojednania.
11.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty
i należności. Wyjątkowo w czasie Gorzkich Żali zbieramy na tacę ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu
12.    W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy modlitwę za parafian podczas mszy św. kolędowych, które trwały od 19 stycznia do 14 lutego. W tych mszach św. uczestniczyło w sumie około 750 parafian. Bóg zapłać za obecności i wspólną modlitwę oraz skierowane przy tej okazji życzliwe słowa wsparcia, a także za złożone ofiary z okazji mszy św. kolędowych, które wspomogą bieżący budżet parafii.
13.    Zachęcamy do składania deklaracji podatkowych PIT do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania
1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku. Zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania oraz przed mszami św. o 18.00.
14.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Eugeniusza Różewicza, Krystynę Gołębowską, Jerzego Łysiaka, Mariana Bartosika i Janusza Adamskiego. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…