Ogłoszenia 28.02.2021

1.    W Wielkim Poście słuchajmy Słowa Bożego, aby nas przemieniało i prowadziło do nawrócenia. Zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątek o 11.00, 16.30 dzieci, o 17.15 również młodzież. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.
2.    Od środy, 3 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie na zakończenie mszy św. o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny poprowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego. Zapraszamy do modlitwy
w tej nowennie.
3.    W czwartek 4 marca w liturgii czcimy św. Kazimierza. Jest to dzień imienin ks. Kazimierza, którego otoczymy modlitwą.
4.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy Bożej Opatrzności.
5.    Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać z okazji peregrynacji Figury św. Michała Archanioła w dniach 19, 20 i 21 marca, czyli piątek, sobota i niedziela.
6.    Wczoraj w sobotę odbyło się pierwsze spotkanie rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół na terenie naszej parafii. Uczniowie za zgodą i pod opieką rodziców i opiekunów są zaproszeni w kolejne soboty: 6 marca SP 14, 13 marca SP 4 oraz Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Wąskiej i IV LO, 27 marca SP18. Spotkania odbywają się: o 10.00 klasy od 0 do 3, o 11.00 klasy 4, 5 i 6 oraz o 12.00 klasy 7 i 8. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych z ZSZ przy ul. Wąskiej i IV LO zapraszamy w sobotę 13 marca o 13.00. Informacje również u katechetów.
7.    W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium św. Józefa. O 18.00.
W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi podczas każdej mszy św. a dzieci od 16.00 przed Droga Krzyżową. W tym dniu również księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według indywidualnych ustaleń. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec o 17.00 i mszę św. ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o 18.00.
8.    Zapraszamy na „Marcowe wieczory ze św. Józefem” od 1 do 31 marca o 20.30 w sanktuarium św. Józefa bezpośrednio lub przez transmisję internetową Telewizja Dom Józefa.
9.    W przyszłą niedzielę I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych dla Żywego Różańca po mszy św. o 9.30 w dolnym kościele.
10.    Przy figurce św. Antoniego możemy nabyć książkę o orionistkach, którzy przeszli do wieczności, wśród nich jest wielu, których znamy, bo pracowali w naszej parafii. Koszt to ofiara przeznaczona na świetlicę dla dzieci.
11.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach za ławkami.
12.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku i na plakacie.
13.    Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na cele bieżące
i remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
14.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty
i należności. Wyjątkowo w czasie Gorzkich Żali zbieramy na tacę ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
15.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych Bliskich i Parafian: Stefana Woźniaka. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…