Ogłoszenia 07.03.2021

1.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem. Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2.    Trwa Nowenna przed uroczystością św. Alojzego Orione w dniu 12 marca. Codziennie podczas mszy św.
o 18.00 przed błogosławieństwem modlitwę nowenny prowadzą członkowie parafialnej lokalnej koordynacji Oriońskiego Ruchu Świeckiego.
3.    Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać z okazji peregrynacji Figury św. Michała Archanioła w dniach 19, 20 i 21 marca, czyli piątek, sobota i niedziela. W środę 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła. W niedzielę 14 marca podczas homilii wprowadzi nas w przeżywanie dni peregrynacji Figury św. Michała Archanioła nasz współbrat orionista ks. Piotr Baran FDP ze Zd. Woli.
4.    Dzisiaj o 19.00 spotkanie z Ojcem. Msza św. o 19.00 i następnie adoracja i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego. Za tydzień po mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia w drugą niedzielę miesiąca poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.
5.    Jutro otoczmy modlitwą za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy wszystkie kobiety.
6.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
7.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych
8.    W środę nabożeństwo ku czci Matki Kościoła o 17.00.
9.    Wczoraj w sobotę odbyło się kolejne spotkanie rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół na terenie naszej parafii. W sobotę 13 marca zapraszamy, aby za zgodą i pod opieką rodziców i opiekunów przyszli uczniowie ze SP 4 i SP 18 oraz z Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Wąskiej i IV LO. Spotkania odbywają się: o 10.00 klasy od 0 do 3, o 11.00 klasy 4, 5 i 6 oraz o 12.00 klasy 7 i 8. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych z ZSZ przy ul. Wąskiej i IV LO zapraszamy w sobotę o 13.00. Informacje również
u katechetów. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy również młodzież z naszej parafii, która się uczy lub pracuje.
10.    Zapraszamy na „Marcowe wieczory ze św. Józefem” od 1 do 31 marca o 20.30 w sanktuarium św. Józefa bezpośrednio lub przez transmisję internetową Telewizja Dom Józefa.
11.    Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
13.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
14.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię lub świetlicę dla dzieci. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
15.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Wyjątkowo w czasie Gorzkich Żali zbieramy na tacę ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy
z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
16.    W dniu 14 marca 2021r przyjedzie do naszej parafii pan Marcin Żukowski – animator wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletni wolontariusz Światowych Dni Młodzieży od Paryża do Panamy. Od 10 roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Nabywając książkę będzie można pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia.
17.    Terenowe Biuro Radia Maryja czynne w niedziele od 10.30 do 11.00 i wtorki od 17.30 do 18.00.
18.    Za naszych zmarłych parafian i bliskich, których pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz w minionym tygodniu: Władysława Libera, Katarzynę Pietrzak i Zdzisława Jagieło. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…