Ogłoszenia 14.03.2021

1.    Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście – piątek - Droga Krzyżowa o 11.00 ogólna, zwłaszcza dla chorych, cierpiących i seniorów, o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz dla młodzieży zwłaszcza przed bierzmowaniem. W Niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
o 17.00.
2.    Dzisiaj po mszy św. o 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego, który poprowadzi wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, a jutro na mszę  św. o 18.00 zapraszamy również osoby, które w ostatnim czasie pożegnały swoich Kochanych i Bliskich. Po mszy św. przed Jezusem Eucharystycznym możemy uczestniczyć w modlitwie o uwolnienie i uzdrowienie.
3.    Trwa Nowenna przed peregrynacją Figury św. Michała Archanioła, która przybędzie
do naszej parafii w piątek 19 marca przed godziną 18.00 i zostanie pożegnana w niedzielę 21 marca podczas mszy św. o 12.30. Szczegóły peregrynacji są w internecie i na plakatach. Dzisiaj podczas homilii wprowadza nas w przeżywanie dni peregrynacji Figury św. Michała Archanioła nasz współbrat orionista ks. Piotr Baran FDP ze Zduńskiej Woli.
4.    W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
5.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności, Matki Bożej i św. Józefa oraz świętych Patronów.
6.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
7.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
8.    Zbiórki ministrantów w sobotę o 11.00. O 10.00 spotkanie i próba scholii dziecięcej.
9.    Spotkanie dla rodziców przed I kom św. w 2021 roku zapraszamy do górnego kościoła o 18.45:
ze SP 7 we wtorek 23 marca, ze SP 14 w środę 24 marca, ze SP 18 w czwartek 25 marca i ze SP 4 w piątek 26 marca.
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
11.    Zachęcamy do czytania komunikatów o różnych wydarzeniach zamieszczonych na parafialnej stronie internetowej, Facebooku  oraz w gablocie przy kościele.
12.    W godzinach urzędowania kancelarii oraz przed i po Mszach św. wieczornych w tygodniu można w wejściu do kościoła składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię. Bezpłatne rozliczenie dotyczy PIT-ów prostych - bez odliczeń. Numer KRS w folderze kolędowym z tego roku.
13.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Wyjątkowo w czasie Gorzkich Żali zbieramy na tacę ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
14.    Rodzinie i wszystkim, którzy pożegnali swoich Kochanych i Bliskich Zmarłych wyrażamy wyrazy współczucia, a Zmarłych: Władysława Libera, Katarzynę Pietrzak i Zdzisława Jagieło, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
15.    Wysłuchajmy teraz pana Marcina, który podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia. Prosimy bardzo…