Ogłoszenia 28.03.2021

1.    Jako parafia uczestniczymy w programie Odnowy i Ewangelizacji, o czym słyszeliśmy we wprowadzeniu przed mszą św. Niech gesty, do których jesteśmy zapraszani nieustannie odnawiają nasze chrześcijańskie myślenie o Kościele jako wspólnocie sióstr i braci, którzy darzą się miłością, przebaczeniem i życzliwością. Chrystus w chwale wjeżdża do Jerozolimy, ale wiemy, że zbawienie nie oznacza życia w chwale tu na ziemi, tylko oznacza pokorne kroczenie za Jezusem niosąc swój krzyż, aby z Nim umrzeć i z Nim zmartwychwstać.
2.    Trwamy w modlitwie do Boga o wstrzymanie pandemii, o zdrowie dla zarażonych, o życie wieczne dla ofiar pandemii. Modlimy się w intencji pracowników służb medycznych i wszystkich wolontariuszy pracujących dla ratowania zdrowia i życia o opiekę Bożej Opatrzności, potrzebne siły i błogosławieństwo.
3.    W czasie pandemii bądźmy rozważni i zasłaniajmy usta i nos oraz zachowujmy dystans 1,5 metra. Małżeństwa i rodziny mieszkające razem mogą siedzieć w jednej ławce.
4.    Prosimy o wzmożoną wrażliwość i wzajemną pomoc i pamiętajmy o starszych i samotnych sąsiadach.
5.    W Liturgiach Triduum Paschalnego będziemy mogli duchowo i pobożnie uczestniczyć poprzez liczne transmisje w intrenecie, radio i telewizji. Również przez naszą parafialną stronę Facebooka i stronę internetową parafii zapraszamy do łączności w Liturgii Parafialnej.
Wielki Czwartek o 7.00 - Liturgia Godzin, o 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek o 7.00 Liturgia Godzin, o 11.00 Droga Krzyżowa, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. O 21.00 odsiewamy po raz ostatni Gorzkie Żale.
Wielka Sobota o 7.00 Liturgia Godzin, o 20.00 Liturgia Paschalna.
Niedziela Wielkanocna msze św. o 9.30, 11.00, 13.30, dodatkowo o 16.00 i 18.00.
    Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Zapraszamy małżonków obchodzących jubileusze małżeńskie na godz. 12.30
6.    Zapraszamy dzisiaj o 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
7.    W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać codziennie o 15.00 w górnym kościele.
8.    W Wielką Sobotę zapraszamy do święcenia pokarmów od 9.00 do 16.00 przed kościołem. Prosimy o zachowanie norm sanitarnych jak zakrywanie ust i nosa oraz odpowiedni dystans.
9.    Podczas święcenia pokarmów dzieci ze świetlicy będą kwestować na rzecz wakacji z Bogiem w ramach kiermaszu świec wielkanocnych wykonach przez świetlicę.
10.    Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia pozdrawiamy i składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bożej Opatrzności.
11.    We wtorek o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
12.    W środę nabożeństwo Maryjne ku czci Matki Kościoła o 17.00.
13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza dwutygodnik diecezjalny Opiekun i inne oraz nasz Skarbiec Matki Kościoła.
14.    W godzinach urzędowania kancelarii można składać PIT-y do bezpłatnego rozliczenia z możliwością przekazania 1% podatku na naszą parafię i świetlicę dla dzieci. Dziękujemy osobom, które już w ten sposób wyraziły takie wsparcie dla parafii..
15.    Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wiernie składane wszelkie dobrowolne ofiary do puszek i na konto bankowe parafii mimo pandemii i kryzysu gospodarczego, który dotyka wiele osób i rodzin. Jesteśmy wdzięczni za ten znak Opatrzności, która poprzez Was – Parafian i Przyjaciół, troszczy się o bieżące funkcjonowanie parafii, o opłaty i należności. Wyjątkowo w czasie Gorzkich Żali zbieramy na tacę ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiarodawców i darczyńców parafii, świetlicy i domu zakonnego polecamy z wdzięcznością prosząc o błogosławieństwo Boże w każdy poniedziałek na Mszy św. o 18.00.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian i bliskich:: Wandę Janiak, Władysława Kowalczyka, Barbarę Miziała, Irenę Fibiger, Bronisława Leszczyńskiego, Zbigniewa Olewickiego, Leona Chojnackiego i Teresę Grembowicz. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia i wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…